Dámské široké džíny

Dámy pozor, široké džíny hlásí návrat! Rok 2024 se nese na vlně retra, která do módy vrací střihy let dávno minulých. Pokud vám tedy ve skříni nějakou dobu visely široké džíny, můžete je bez obav znovu vytáhnout, nebo rovnou vyberte nové.

Dámské široké džíny

Pohodlí, které si zamilujete

Dejte sbohem příliš upnutým skinny džínám! O slovo se v tomto roce hlásí široké džíny – a my můžeme jásat, že jsou konečně v módě kousky, které jsou nejen in, ale také pohodlné. Ať už si vyberete tradiční modré, mladistvé bílé nebo klasické černé, chybu rozhodně neuděláte. Prohlédněte si nejnovější kolekce značek Blancheporte, Koton nebo Wrangler.

Náš tip

Široké džíny v klasických i originálních kombinacích

Široké džíny se řadí do kategorie ležérní módy, do práce s formálnějším dress code tedy vhodné nebudou. Ve volném čase si je však můžete užít do sytosti. A s čím je nosit?

Jelikož se široké džíny vrátily z 80. a 90. let, sluší jim kombinace s dalším oblečením z této módní retro vlny, například s botami na platformě, crop topy a bundami do pasu.

Další volbou mohou být podobně ležérní kousky – typicky oversize trička, svetry a mikiny. Pokud chcete být originálnější, vezměte si široké džíny, oblečte přes ně dlouhé volné černé šaty v midi délce a obujte k nim lodičky na podpatku.

Široké džíny v klasických i originálních kombinacích
Široké džíny v klasických i originálních kombinacích
Široké džíny v klasických i originálních kombinacích

Široké džíny s vysokým pasem se hodí i pro plnoštíhlé

Džíny s vysokým pasem dokážou opticky prodloužit postavu, širší nohavice zase odvedou pozornost od problematických partií. Pokud jste zároveň menšího vzrůstu, volte raději delší široké džíny, jste-li dostatečně vysoká, můžete si klidně dovolit délku do půlky lýtek, která je dalším aktuálním módním hitem.