Midi šaty

Midi šaty obvykle končí v polovině lýtek. A právě jejich délka z nich dělá oděv, který můžete nosit většinu roku. Styl midi šatů, které si plánujete koupit, by se měl odvíjet od příležitosti a ročního období, kdy je budete nosit.

Midi šaty

Midi šaty na svatbu i do práce

Pokud jste midi délce dlouho odolávala v domnění, že vám nesedí, po přečtení našich tipů jistě změníte názor i vy. Midi šaty jsou ty, jejichž délka sahá zhruba mezi kolena a kotníky. Pro ženy menšího vzrůstu je ideální volbou áčkový střih s vysokými podpatky, vysoká postava zase vynikne v pouzdrových midi šatech. A co bude slušet plnoštíhlým ženám? Šaty s vysokým pasem v kombinaci s tlumenými tóny.

Náš tip

Letní midi šaty: báječně variabilní kousek

Černé midi šaty padnou každé postavě, a to zejména v případě, když zvolíte splývavý střih s důrazem na pas. Silnějším pažím zalichotíte v midi šatech s dlouhým rukávem, ve kterých můžete vyrazit i do kanceláře nebo na večírek. Stanete se tak doslova chodící elegancí.

Pro méně formální akce sáhněte po oblíbeném florálním vzoru. V těchto letních midi šatech budete naprosto skvostná.

Letní midi šaty: báječně variabilní kousek
Letní midi šaty: báječně variabilní kousek
Letní midi šaty: báječně variabilní kousek

Aby vám midi délka vždy slušela…

Stačí pár kroků a midi délku si zaručeně zamilujete. Nejdůležitější je vést pozornost k pasu, a to zejména nejste-li příliš vysoká. Dámské midi šaty noste vždy s páskem nebo si pomozte zavinovacími či košilovými midi šaty. Pozor dejte také u délky bundy či kabátu. Ta by měla sahat až k pasu. A rozhodně nezapomeňte na podpatky, které opticky prodlouží vaši postavu.