Letní šaty

Neexistuje snad žádná žena, která by ve skříni neměla alespoň jedny. Ať už krátké nebo dlouhé letní šaty, na ramínka nebo s rukávem, džínové, květované, lněné, košilové nebo zavinovací... Šaty na léto existují v mnoha podobách. Jaké jsou horkým hitem pro tento rok?

Letní šaty

Letní šaty 2023: jaké jsou trendy tohoto roku?

První teplé paprsky jsou vždy jasným znamením, že ja čas na nové letní šaty. A jaké budou in letošní rok? Žádné milovnici trendů nesmí ujít letní šaty s třásněmi, madeirou, výšivkami či folklorními motivy. Preferujete-li výraznější styl, vsaďte na barvy, jako je žlutá nebo růžová, a slaďte je do monochromatického outfitu – kabelka, boty, pásek i doplňky budou mít stejnou barvu jako šaty.

Náš tip

Lněné letní šaty na ramínka? Perfektní volba na léto

Volné letní šaty na ramínka jsou samy o sobě příjemným oděvem pro horké dny. Když jsou navíc vyrobené ze lnu, jejich pohodlnost ještě stoupá.

Len totiž vyniká skvělými termoregulačními vlastnostmi. Zároveň velice dobře saje pot a je možné jej prát na vysoké teploty. Nosit samozřejmě nemusíte jen bílé šaty, existují i další zajímavé barvy.

A s čím se nejlépe kombinují lněné letní šaty? Jelikož je len přírodní materiál, velice dobře se k nim hodí slaměné klobouky, pletené či plátěné tašky a espadrilky na klínku.

Lněné letní šaty na ramínka? Perfektní volba na léto
Lněné letní šaty na ramínka? Perfektní volba na léto
Lněné letní šaty na ramínka? Perfektní volba na léto

Jaké jsou vhodné letní šaty pro plnoštíhlé?

Jste-li plnoštíhlá, pravidlo číslo jedna zní: žádné volné střihy. Ty by vám jen přidávaly zbytečná kila navíc. Nejlepší letní šaty pro plnoštíhlé jsou ty, které vaše křivky naopak zdůrazní. Jsou to především zavinovací, pouzdrové, skater nebo áčkové šaty s výrazněji projmutým pasem. Ten se nebojte ještě více zdůraznit páskem, klidně i širším. Posledním prvkem, který okoření vaše letní šaty a zároveň vám ubere kila, jsou boty na podpatku.