Sakové šaty

Zvyšte úroveň svých outfitů pomocí elegantních minišatů, které si oblíbily i takové celebrity jako Kim Kardashian nebo Meghan Markle. Ať už zvolíte jednoduché černé, nebo pastelové, stačí přidat boty na podpatku, koženou bundu a můžete vyrazit. Vyberte si svůj neodolatelný kousek ještě dnes.

Sakové šaty

Sakové šaty: žhavý trend roku 2022

Ač by se zdálo, že v módě již nelze vymyslet nic nového, opak je pravdou. Stále k nám přicházejí nové a nové trendy. Tím posledním jsou sakové šaty, nazývané též blejzrové šaty. Jak už název napovídá, jedná se o šaty sakového střihu, s pánskými saky však příliš společného nemají – sakové šaty jsou elegantní, ženské a nevtíravě sexy. Tak co, oblíbíte si je stejně jako Kim Kardashian nebo Meghan Markle?

Náš tip

Jaké šaty sakového střihu vybrat a jak je nosit?

Sakové šaty jsou k dostání v různých barvách a střizích. Chcete-li je nosit do práce nebo na meetingy, kde vládne formálnější dress code, volte černé či tmavě modré sakové šaty s dlouhými rukávy – v délce ke kolenům a s menším výstřihem.

Pod ně si oblékněte jednoduché tričko a kolem krku zavažte pěkný šátek. Punčochy a lodičky by měly být samozřejmostí pro formálnější příležitosti.

Jaké šaty sakového střihu vybrat a jak je nosit?
Jaké šaty sakového střihu vybrat a jak je nosit?
Jaké šaty sakového střihu vybrat a jak je nosit?

Jakým postavám budou slušet blejzrové šaty?

Sakové šaty se hodí pro ženy s postavou tvaru přesýpacích hodin. Velice dobrou službu udělají také ženám s rovnější chlapeckou postavou, pro něž jsou ideální vypasovanější střihy. Pokud vás trápí větší bříško či boky, vyberte si sakové šaty ve volnějším rovném střihu. Máte-li širší ramena a užší boky, zvolte sakové šaty s volánem ve spodní části nebo s širší sukní, které vyrovnají nepoměr postavy.