Dámské jarní trenčkoty

Investice, která se vyplatí? Jednoznačně trenčkot, který je univerzální a nepodléhá módním trendům. Proto by ho měla mít po ruce každá z nás. Sáhnout po něm můžete nejen na jaře, ale také na podzim. Pokud ještě nemáte ten svůj, jste na správném místě!

Dámské jarní trenčkoty

Vybíráme dámský jarní trenčkot

Málokterá z nás chce každý rok investovat do nového kabátu či bundy, proto se hodí vlastnit svrchní oblečení, které je nadčasové a nepodléhá módním vlnám – přesně jako dámský trenčkot. Aby vám trenčkot dobře sloužil, je třeba, aby byl kvalitní a dobře ušitý. Znamená to, že by měl přesně sedět v ramenou, délka rukávů by měla být v rozmezí od zápěstí po kloub palce a na zádech by neměl tahat ani se krčit.

Náš tip

Jarní trenčkoty 2024: jaké jsou trendy?

Trenčkot podléhá módě především z hlediska barev a materiálů, ohledně střihu se toho příliš nemění. Trendy jsou tak stále tři hlavní typy: trenčkot zavinovacího střihu přepásaný páskem, trenčkot s jednořadým zapínáním a trenčkot s dvouřadým zapínáním.

Co se barev týče, je klasikou neutrální béžová, pokud vás ale nebaví unifikovanost, sáhněte po cihlově červeném, pastelovém nebo dvoubarevném jarním trenčkotu.

Jarní trenčkoty 2024: jaké jsou trendy?
Jarní trenčkoty 2024: jaké jsou trendy?
Jarní trenčkoty 2024: jaké jsou trendy?

Jak nosit trenčkot? Inspirujte se u Angeliny Jolie

Jakmile se řekne jarní trenčkot, vybaví se nám okamžitě Angelina Jolie, která je jejich nošením proslulá. Největší oblibě se u ní těší dvouřadý trenčkot ledabyle přepásaný páskem, který nosí prakticky ke všemu. Trenčkot u ní můžete vidět s širokými kalhotami, rozevlátými sukněmi i úzkými černými džínami. Své outfity doplňuje vysokými kozačkamilodičkami na podpatku.