Boty do vody

Ať už plánujete koupání u jezera, nebo dovolenou u moře, boty do vody jsou užitečným doplňkem, který vylepší váš styl a ochrání vaše chodidla. V nabídce najdete nejen dětské boty do vody, ale také pánské a dámské boty do vody.

Boty do vody

Boty do vody proti ježkům a mušlím

Mořští ježci, úlomky mušlí a korálů, střepy nebo ostré kameny, to všechno jsou nástrahy, které vám mohou nepříjemně zkomplikovat celou dovolenou. Další rizika představují kluzké kameny a další povrchy či plážové sporty – být naboso je sice příjemné, vhodná obuv však zajistí vyšší stabilitu. Součástí každého zavazadla na dovolenou by tak měly být boty do vody, které vás a vaše děti vůči všemu výše uvedenému ochrání.

Náš tip

Jak vybrat boty do vody pro děti a dospělé?

V nabídce výrobců najdete textilní, nylonové, gumové nebo neoprenové boty do vody.

Pro delší pobyt ve vodě, například při sportu či potápění, se nejvíce hodí neoprenové boty, které dobře izolují a nebudou vás v nich studit nohy, kromě toho také dobře přilnou k vaší noze. Pro méně náročné aktivity lze zvolit jakýkoliv jiný materiál.

Velice důležitá je protiskluzová podrážka a konstrukce samotných bot. Boty do vody mohou být nazouvací, nebo s přezkou na suchý zip. Přezka zaručuje snadné a rychlé obouvání.

Jak vybrat boty do vody pro děti a dospělé?
Jak vybrat boty do vody pro děti a dospělé?
Jak vybrat boty do vody pro děti a dospělé?

Kde hledat kvalitní boty do vody a jak se o ně starat?

Hledáte-li kvalitní boty do vody proti ježkům, poohlédněte se u značek Loap, Speedo, Adidas, ReimaAquaWave. Pořídit si kvalitní boty do vody však neznamená, že se o ně nemusíte starat. Aby vám boty dlouho vydržely, je nutné je po každém použití, zejména ve slané mořské vodě, důkladně opláchnout čistou vodou. Jednou za čas je můžete také umýt v jemné mýdlové vodě.