Bambusové kalhotky

Je pro vás důležitá čistota, hygiena a pohodlí? Dbáte na ekologii a udržitelný životní styl? Pak byste svou pozornost měla zaměřit na bambusové kalhotky, jež jsou vyrobené z jednoho z nejvíce udržitelných materiálů vůbec.

Bambusové kalhotky

Bambusové kalhotky: pohodlí a čistota z přírody

Bambus je antibakteriální, prodyšný, pružný, pevný a odolný materiál s výbornou schopností absorbovat a odvádět vlhkost. Bambusové kalhotky jsou tak příjemné na dotek, hypoalergenní a hygienické, aniž byste je musela vyvařovat – praní je doporučeno na maximálně 40 °C na jemný program. Bambusové kalhotky koupíte ve všech známých střizích, nejoblíbenější jsou vysoké, hipster nebo brazilky.

Náš tip

Jaké bambusové kalhotky se hodí pro vaši postavu?

Máte-li větší bříško či boky, vyberte si vysoké bambusové kalhotky, případně rovnou stahovací bambusové kalhotky s vyšším pasem, které pomohou schovat problematické partie. Obzvláště se vám budou hodit pod upnuté šaty, kalhoty nebo sukně – a jelikož je v módě oblečení s vysokým pasem, nemusíte se bát ani vykukujícího prádla.

Trápí-li vás silnější pozadí, budou se pro vás hodit kalhotky s nohavičkou, pokud máte spodní část těla naopak užší, případně chlapecky rovnou, slušet vám budou bambusové kalhotky střihu tanga, brazilky či hipster.

Ženy s postavou přesýpacích hodin mohou sáhnout jak po vysokých kalhotkách, které tvarují křivky, tak i po kalhotkách bokových, tangách či brazilkách.

Jaké bambusové kalhotky se hodí pro vaši postavu?
Jaké bambusové kalhotky se hodí pro vaši postavu?
Jaké bambusové kalhotky se hodí pro vaši postavu?

Proč se bambusové kalhotky řadí mezi udržitelné?

Některé druhy bambusu vyrostou až o metr za den, běžnější typy pak o 3 až 10 cm denně. Kromě toho má bambus schopnost se sám regenerovat, takže po sklizni není nutná nová výsadba, je odolný a není třeba ho hnojit ani používat pesticidy. Je tak vysoce udržitelným a obnovitelným zdrojem kvalitního materiálu, který zároveň pomáhá ekonomikám třetího světa, a to bez negativních dopadů na životní prostředí.