Svatbování

12.05.2017
Dorazila vám domů svatební pozvánka a od té doby tápete, co si na svatbu oblečete? Někdy vám nevěsta s ženichem může usnadnit rozhodování... v pozvánce najdete napsán požadovaný dress code. Pokud tomu tak je, pak jej dodržte! Ostatně jakékoliv přání nevěsty by se mělo ve svatební den respektovat. Takže pokud si přeje, aby všichni svatební hosté byli oblečeni v určité barvě, tak jí vyhovte a přetrpte tento její den třeba i v nejvíce nenáviděném odstínu... stejně vám bude určitě slušet ;).

Bílá a černá jsou TABU!!!

Svatba je slavnostní událost. Každá z nás si přeje, aby byla jenom jedna za život. Tento „svůj" den si chceme pořádně užít a být v ženichových očích tou nejkrásnější osobou široko daleko. Proto se nikdy nesnažte svým vzhledem převýšit nevěstu... bílá patří jí a nikdo jiný by ji oblékat rozhodně neměl! Další nevhodnou barvou je černá i další tmavé barvy. Nejsou sice strikně zakázány, ale uznejte, že na tak slavnostní událost, jakou je svatba, se vážně nehodí.

Uklidňující MODRÁ

Modrá barva symbolizuje rovnováhu, soulad a uvolnění. Je také barvou oddanosti, věrnosti a tradice, takže pro outfit svatebního hosta pasuje dokonale. Navíc navozuje klid a uklidňuje, což se může v tento stresově náročný den hodit... :) 

Lásku připomínající ČERVENÁ

Červená může působit trochu agresivním dojmem, je totiž hodně energická, často spojována s ohněm a krví. Ale nenechte se oklamat! Která barva víc symbolizuje lásku než právě červená?! A svatba je přece symbolem nekonečné lásky. Červená je tedy trefou do černého. Rozhodně se jako svatební host nebude mít za co stydět.

Důvěrná ZELENÁ

Zelená je přírodní barva vyvolávající pocit pohody a klidu. Působí pozitivně na nervy a ve stresových situacích dokáže zklidnit lidský organismus. Pokud možno volte spíše její světlejší odstíny připomínající čerstvou trávu nebo mátu. Ale opatrně... zelená barva totiž vyvolává v lidech pocit důvěry, takže aby se vám celou svatbu nechodili ostatní hosté svěřovat s jejich důvěrnostmi. 

Harmonická ŽLUTÁ

Většina z nás má žlutou barvu spojenou se sluncem... a slunce zase s dobrou náladou, radostí a uvolněností... a přesně tak působí žlutá barva na člověka a jeho mysl. Symbolizuje také harmonii a otevřenost. Dokonce se říká, že při pohledu na žlutou získáte pocit vyšší teploty vzduchu, než jaká skutečně je, což se může při chladnějším počasí docela hodit :).

Slavnostní ORANŽOVÁ

Další barva spojovaná se slunečním svitem... oranžová je krásná, výrazná, pozitivní barva. Její význam je slavnostní, symbolizuje významné události. Pro svatební garderobu je jako dělaná, protože dodává energii, povzbuzuje emoce a také podporuje chuť k jídlu. Takže pokud budete mít stresem sevřený žaludek, stačí se na sebe podívat do zrcadla a potom hurá k rautu a sladkému baru. ♥

Magická FIALOVÁ

Fialová je inspirativní a osobitá. Najít šaty v této barvě, které vám sednou a budou slušet vzhledem k tónu vaší pleti a barvě vlasů, je poměrně náročný úkol. Je velmi důležité vybrat si ten správný odstín... zvýrazní na vašem obličeji vše, co je krásné, naopak nedostatky potlačí. Šeříkově fialová sluší ženám s plavými vlasy a modrýma očima. Všechny odstíny fialové si můžou dovolit ženy s tmavými vlasy bez ohledu na tón jejich pleti.

Něžná RŮŽOVÁ

Malé holčičky růžovou barvu milují a chtějí, aby je maminky oblékaly do růžové od hlavy až k patě. S přibývajícími léty pak nadšení pro růžovou opadá. Ale některé kousky v našem šatníku by rozhodně růžové zůstat měly... jako právě šaty na slavnostní příležitosti. Růžová je něžná, jemná, vyjadřuje lásku a náklonnost. Ženy v této barvě působí neskutečně žensky a křehce. Pokud jste single a doufáte, že na svatbě svojí kamarádky třeba narazíte konečně na toho pravého, růžové šaty by měly být volnou No.1.

Oživující BÉŽOVÁ

Máte přece jenom chuť obléci si nějaký outfit ve světlejších tónech? Vsaďte na krémovou, nejlépe však s nějakým vzorem či potiskem, aby šaty nepůobily příliš „bíle".  Nejvíce svateb je v období května až října, v těchto teplých měsíc vypadají krásně šaty zdobené barevnými květy a pupeny.