Jaké brýle se hodí k vašemu obličeji?

23.03.2017
Konečeně tu máme jaro a spolu s jarem sluníčko :). Po zimě máte určitě sluneční deficit, proto se budete snažit vystavovat se na něm co nejčastěji. Sluneční paprsky jsou zdravé, protože podporují tvorbu vitaminu D ve vašem těle, ale také dokážou lidské oči pěkně potrápit. Takový zánět spojivek nebo rohovky není opravdu nic příjemného. Pořízením kvalitních slunečních brýlí se však těmto zdravotním rizikům snadno vyhnete a můžete si sluneční paprsky užívat plnými doušky. Podívejte se na náš návod, jak si ke svému obličeji vybrat ty nejvhodnější ;).

Hranatý obličej

Majitelky hranatého obličeje mají poměrně široké čelo a ostré úhly ve tvářích. Na někoho můžou působit hodně drsně, ale ve skutečnosti jsou ženy s tímto typem obličeje vnímány jako sexy krásky. Převážná část předních hollywoodských idolů krásy je nositelkami právě těchto ostrých rysů. Pro zjemnění a zvýraznění toho nejzajímavějšího by proto měly sahat spíše po zaoblených a kulatých tvarech. Hranaté a geometrické brýle nejsou to pravé ořechové, protože by ostré rysy ještě více zesílily a maximalizovaly drsný pohled.

Kulatý obličej

Kulatý obličej je zhruba stejně dlouhý jako široký. Jeho majitelky působí díky zakulaceným rysům a méně výrazným lícním kostem velmi mile a sympaticky. Plným tvářím a zaobleným liniím prospějí všechny výraznější a hranatější tvary, které obličej protáhnou a zeštíhlí.  Nehodící jsou všechny kulaté brýle, které by tento typ obličeje ještě více „nafoukly", například legendární tvar lennonek.

Srdcovitý obličej

Máte široké čelo, výrazné lícní kosti a úzkou špičatou bradu? Pak patříte k majitelkám obličeje ve tvaru srdce. Najít ty správné brýle pro vás může být trošku obtížnější, protože vybrat tvar, který vám perfektně sedne může chvíli trvat.  Rozhodně nedoporučujeme žádné extra výrazné obruby, obzvláště ne v horní části brýlí. Ty by už tak široké čelo ještě více rozšířily. Raději sáhněte po brýlích s jemnými ženskými tvary a jemnějšími liniemi, které budou vašemu srdíčkovému obličeji lichotit.

Oválný obličej

Jste-li majitelkou oválného obličeje... GRATULUJEME!!! Patříte totiž ke skupině šťastlivců s ideálním tvarem obličeje, kterému sluší všechno. Takže jste ve výběru naprosto svobodné... co si vyzkoušíte, to vám padne jako ulité. Záleží pouze na vašem vkusu ;).

A nejdůležitější rada na závěr, která převyšuje všechny výše zmíněné je, abyste se ve svých slunečních brýlích hlavně cítily jako v bavlnce! :)