Co o vás vypovídá to, jakou a jakým způsobem nosíte kabelku?

Publikace: 04.06.2022

Věnovala jste někdy víc pozornosti jedné oblíbené kabelce? Právě ona o vás prozradí víc, než si teď možná myslíte. Přečtěte si, jak to vidí odborníci. Pravděpodobně budete překvapené, jak dobře vás odhadli.

Shopper kabelka na předloktí

Shopper kabelka je ideální na nákupy a pobíhání po městě. Až na výjimky ji nosíte všude s sebou? Podle odborníků máte vynikající organizační talent a nebojíte se převzít iniciativu. Čím větší pořádek uvnitř kabelky máte, tím větší pořádek se snažíte udržovat i ve svém životě. Ráda plánujete dopředu, naopak nečekaná překvapení či změny v rozvrhu vás dokážou vyvést z míry.

Crossbody kabelka přes rameno

Nosíte crossbody na boku? Pak je pro vás nejdůležitější pohodlí. Za každé situace se chcete cítit hlavně komfortně. Možná také máte problém s chozením na čas. Nosíte crossbody natočenou víc dopředu? Údajně jste opatrná a obezřetná, máte tendence skrývat své emoce. Kabelka umístěná před tělem tak symbolizuje jakýsi ochranný štít.

Psaníčko držené v ruce

Elegantní psaníčko do ruky mají v oblibě věční snílci a idealisté. Jste optimistická, na vše se snažíte dívat z té lepší stránky. I proto se může stát, že se ostatní lidé budou snažit využít vaší dobroty a zmanipulovat vás ke svým potřebám. Na druhou stranu si vaši přátelé cení vaší loajality. Mnohdy pro ně představujete vrbu a zároveň člověka, který jim vždy zvedne náladu.

Psaníčko držené v ruce
zdroj: Zeny Rosalina / Unsplash

Dámská aktovka v ruce

Dámské aktovky podle psychologů nejvíc vyhledávají moderní a cílevědomé ženy, které se nebojí vystoupit z davu. Záleží jim na jejich pověsti, někdy však mohou být až příliš konzervativní. Většinou mají vytyčené jasné cíle a jsou odhodlané jich v průběhu života dosáhnout.

Ledvinka kolem pasu

Ještě před pár měsíci by při pohledu na ženu s ledvinkou kolem pasu mnozí udiveně pozvedli obočí, dnes jde o jeden z největších módních hitů. Pokud jste mu také propadla, podle odborníků to ukazuje na váš perfekcionismus. Ráda věci udržujete v pořádku, vykolejí vás chaos a nenadálé změny. Hodně pro vás znamená volnost a možnost vždy vyjádřit svůj názor.

Batoh na zádech

Na túry je to jasný společník, vy mu ale před kabelkou dáváte přednost i do městských ulic? Batoh s oblibou nosí dobrodružné ženy, pro které je důležitá svoboda a zároveň spolehlivost. Rády si nechávají volné ruce, aby mohly –⁠ obrazně řečeno –⁠ chňapnout po každém zážitku, který se před nimi objeví. Dámy s batohem také bývají známé svou flegmatickou povahou.

Batoh na zádech
zdroj: Tamara Bellis / Unsplash

I na barvě kabelky záleží

Černá a další tmavé barvy jsou spojovány s profesionalitou. Sahají po nich ženy, které kolem sebe mají auru sofistikovanosti a elegance. Obvykle nechtějí příliš experimentovat a nerady vystupují ze své komfortní zóny. To neutrální tlumené tóny naznačují, že jejich nositelka má ráda jednoduché věci a drží se nohama při zemi. Negativní stránkou její povahy může být problém s rozhodováním.

Výrazným barvám nejčastěji dávají přednost otevřené a zvídavé dámy. Ohnivě rudá značí sebevědomí. Tuto barvu milují ženy, které jsou vášnivé a odvážné. Po jasně žluté či modré sáhnou umělecké duše. Zelenou zase vyjádříte lásku k přírodě a klidnou povahu, kterou jen tak něco nerozhodí. Poznala jste se?

Autor článku

Pavla Hejduková

Pavla Hejduková

Redaktor

„Jsem Pavla – profesně copywriterka, ve volném čase cestovatelka s vášní pro módu. Mou největší neřestí jsou tenisky. Pravidelně vyrážím na cesty a s sebou si balím zásobu bot, abych je mohla otestovat v různých podmínkách. O ničím nezkreslené zkušenosti a dojmy se pak ráda dělím v recenzích a podrobných článcích. Mimo to se věnuji testování módních e-shopů. Dokážu vám tak poradit, jak poznat bezpečný obchod, kdy máte nárok na vrácení peněz za zboží a kterým e-shopům se raději vyhnout obloukem.“