Jaké boty zvolit na ples? Prozradíme, že lodičky to být nemusí

18.11.2021

Pokud ještě nevíte, jaké boty na ples tentokrát vybrat, rádi vám poradíme. Při nákupu je potřeba zvážit několik rozhodujících faktorů, zejména délku, styl a barvu šatů, výšku podpatku a také pohodlí. Hlavní je udělat si na nákup dostatek času a nebrat první boty, které uvidíte. Zbytek už s našimi tipy hravě zvládnete.

Obuv nemusí mít stejnou barvu jako šaty

Jako první doporučujeme začít s výběrem šatů. Obecně platí, že lépe vypadají světlejší tóny na šatech a tmavší na obuvi. Není to však nijak závazné pravidlo, klidně to můžete zkusit i opačně. Rovněž nezapomínejte na doplňky, jako jsou náušnice, náramky nebo prsteny. I ty by měly být ideálně v barvě šatů nebo neutrálním provedení. Vždy dbejte na to, aby byl šperk decentní a jemný, jen tak budete působit elegantně a vkusně.

Černá, béžová i kovový třpyt

Váháte, jakou barvu pro své plesové boty vybrat? Dalo by se říct, že nikdy nešlápnete vedle s neutrálními tóny. Dlouhodobě nejoblíbenější jsou černé, bílé, béžové, zlaté nebo stříbrné boty na ples. A pokud jde o styl, k výrazným róbám volte raději jednodušší modely, zatímco u minimalistických šatů si můžete dovolit experimenty s metalickými tóny, ozdobnými detaily, kombinací barev apod.

Podle čeho zvolit výšku podpatku

K dlouhé večerní toaletě si můžete vzít lodičky na nízkém podpatku nebo třeba baleríny, protože boty nebudou příliš vidět. Ke krátkým šatům však lépe vypadají vysoké lodičky, které krásně prodlouží vaše nohy.

V úvahu vezměte i to, jak vysoký váš partner je. Je-li nižšího vzrůstu, je lepší sáhnout po botách na ples bez podpatku. Což mohou být opět balerínky, nejlépe samozřejmě v saténovém, lakovaném nebo třpytivém provedení, které působí slavnostním a luxusním dojmem.

Uzavřená nebo otevřená špička

Ještě nedávno byla otevřená špička na plese považována za naprosté módní faux pas. Postupně ji ale začala společnost akceptovat. Přispěly k tomu hlavně hollywoodské herečky, které jste na přelomu tisíciletí v klasických lodičkách téměř neviděli. Stále ale platí, že punčochy musíte mít vždy! K otevřeným střevíčkům samozřejmě jen ty speciální bez špičky. Pořiďte si je raději už při nákupu bot, abyste na to později nezapomněla. Ples není letní garden party a přijít tam s holýma nohama je stále považováno za velký prohřešek vůči etiketě.

Pohodlí a příjemný pocit na prvním místě

Nejdůležitější je, abyste se i na podpatcích cítila dobře. Proto se zaměřte na pohodlné boty na ples. I když to možná zní nepravděpodobně, věřte, že takové existují. Vybírejte výhradně mezi modely z pravé kůže a raději vyzkoušejte více velikostí. Dále platí, že by se vám boty neměly vyzouvat, ale ani by vás neměly tlačit. Pokud nejste zvyklá na vysoké podpatky, sáhněte po botách s nižším podpatkem nebo klínkem, které jsou komfortnější. Správné plesové boty by také měly být stabilní a mít pevnou patu, protože na ples se chodí především tančit.

Na co před plesem nezapomenout

Pokud jste si boty pečlivě vyzkoušela už v obchodě, máte výhodu. Přesto si je ještě doma trochu prošlápněte. Klidně v nich můžete chodit po bytě nebo okolo domu, každý den před plesem alespoň několik minut. Nezačnou vás díky tomu tlačit po prvním tanci a dlouhou noc si užijete bez bolesti a puchýřů. I na ty nejkomfortnější boty si totiž nohy musí zvyknout. Nyní vám tedy už zbývá jen jediné, začít se pořádně těšit.