5 tipů, jak roztáhnout nové Converse, aby byly pohodlnější

Publikace: 23.08.2022

Koupili jste si nové Converse tenisky a už po pár metrech zápasíte s bolestí a puchýři, přesto se jich nechcete vzdát? Pak pro vás máme 5 stručných rad, jak je roztáhnout! A nezáleží na tom, zda se jedná o vysoký nebo nízký model.

1. Vyzkoušejte plastové sáčky

Jednou z nejjednodušších metod, jak roztáhnout nové Converse, je nosit na nohou igelitové sáčky. Nošením igelitového sáčku přes ponožku se vytvoří vrstva mezi chodidlem a svrškem boty z tuhého plátna. Když se pak budete procházet, bude vaše noha uvnitř sáčku lehce klouzat.

Tímto pohybem se začne plátno ohýbat, díky čemuž rychleji změkne. Plastový sáček pomůže zabránit vzniku puchýřů, protože sníží tření. Tento trik doporučujeme zkoušet v klidu domova ještě předtím, než si Converse poprvé obujete ven.

Tip redakce:

Hledáte rady, jak roztáhnout koženou obuv? Podívejte se na náš článek 12 tipů, jak roztáhnout nové boty ze syntetiky i kůže.

2. Zmačkejte staré oblečení

Pokud máte omezený rozpočet, máme pro vás bezplatný způsob, jak roztáhnout Converse doslova přes noc:

  • Vezměte staré oblečení nebo silné ponožky a nacpěte je pevně do svých bot. Ovšem jen do té míry, aby se materiál nepoškodil.
  • Tkaničky zavažte tak pevně, jak jen to jde. Plátno bude vypadat jako by se napínalo.
  • Boty nechte takto vycpané přes celou noc a vyzkoušejte si je až ráno. Pokud nedojde ke zlepšení, zkuste to znovu.

Tip: Pro tuto metodu používejte pouze ponožky nebo oblečení. Na noviny raději zapomeňte, inkoust by totiž mohl zašpinit vnitřek vašich Converse tenisek.

3. Použijte náplasti a ponožky proti puchýřům

Jestliže pociťujete tření v oblasti paty nebo špičky, použijte prodyšnou voděodolnou náplast, která vytvoří bariéru mezi vaší nohou a tuhým plátnem. Stejně dobře fungují i dvouvrstvé ponožky, které zastavují tření látky o pokožku a udržují nohy v suchu, tím eliminují vznik nepříjemných puchýřů a odřenin.

4. Kupte si opatěnky (nebo si vytvořte vlastní)

Patičky, patěnky nebo také opatěnky fungují jako prevence proti bolestem při roztahování jakýchkoliv bot. Jejich úkolem je zabránit vyklouznutí paty, napomáhat lepšímu držení nohy v obuvi a zmírňovat oděrky. Vybrat si můžete latexové, gelové i kožené.

Nyní k bezplatné verzi: Opatěnku si můžete vyrobit tak, že vezmete dámskou menstruační vložku (samozřejmě čistou) a oříznete ji na požadovanou velikost. Pomocí lepivé zadní části tento odstřižek přitlačíte k vnitřní straně vaší boty. Vytvoříte tak mini opatěnku, která pomůže zabránit odírání nohou při chůzi.

5. Při nákupu zvolte střih „Wide“

Věděli jste, že značka Converse má v nabídce také obuv s označením „Wide“? Jedná se o boty, jejichž vnitřní šířka je zhruba o 15 mm větší než u běžných Converse tenisek. Díky dostatečnému prostoru pro pohyb a menšímu tření tak můžete dát sbohem puchýřům na vašich malíčcích.

Autor článku

Dáša Veverková

Dáša Veverková

Šéfredaktor & Obsahový specialista

„Jsem Dáša – naivní snílek, který věří, že smyslem lidského života je pomáhat druhým. Vystudovala jsem obchodní akademii se zaměřením na právní činnost a několik let se pohybovala v sektoru služeb, díky tomu znám velmi dobře práva zákazníků i povinnosti prodejců. Od roku 2016 se věnuji online marketingu, konkrétně obsahové strategii a testování produktů. Mým cílem je publikovat články založené na vědeckých poznatcích, nezávislém průzkumu trhu a osobních zkušenostech.“