Dámské barefoot sandály

Barefoot sandály si dnes můžete vybrat v celé řadě designů. Kromě pěkného vzhledu nabízejí také dostatek prostoru pro prsty a možnost přirozeného pohybu pro chodidla, což má pozitivní vliv na celý pohybový aparát.

Dámské barefoot sandály

Barefoot sandály uleví nohám v parném létě

Barefoot boty jsou šité tak, aby poskytovaly chodidlům maximální volnost, díky čemuž je zachována jejich přirozená funkce podpěry pohybového aparátu, která se v normálních botách vytrácí. Barefoot sandály jsou díky tomu ideální obuví na léto, kdy těsná obuv ke komfortu a zvládání horka rozhodně nepřispívá.

Náš tip

Jak změřit velikost nohy pro barefoot sandály?

Aby vám barefoot sandály perfektně sloužily, je třeba vybrat vhodnou velikost. Tu změříte s pomocí tužky a papíru (a nějaké další osoby), nejlépe večer, kdy jsou nohy oteklejší, a to od paty až po špičku palce nebo nejdelší prst.

Při měření stůjte vzpřímeně a s vahou rozloženou rovnoměrně na obou nohách. Jelikož je obvykle každá noha jinak velká, změřte obě.

Pokud už máte jiné barefoot boty, možná víte, že se k naměřenému rozměru přidává také nadměrek. Pro barefoot sandály není ale nadměrek nutný, naopak by vám mohl škodit. Noha vyjíždějící z boty ale také není to pravé ořechové, ideálním kompromisem je tak nadměrek do 5 mm.

Jak změřit velikost nohy pro barefoot sandály?
Jak změřit velikost nohy pro barefoot sandály?
Jak změřit velikost nohy pro barefoot sandály?

Kožené barefoot sandály můžete nosit i k elegantnímu oblečení

Řada lidí má zažitou představu, že barefoot boty nejsou příliš hezké. To je ale omyl, ostatně stačí si prohlédnout naši nabídku. V té najdete třeba kožené barefoot sandály, které využijete i do města k sukni či jinému elegantnímu oblečení. Oblíbené jsou i barefoot sandály s uzavřenou špičkou, jež se hodí pro formálnější příležitosti, nebo krásné lesklé sandálky, které můžete vzít klidně na večerní koktejl.