Dámská pruhovaná tílka

Pruhovaná tílka v námořnickém stylu sluší každé ženě, a to bez ohledu na věk nebo tvar postavy. Stačí si vzpomenout na ikonickou Coco Chanel nebo Audrey Hepburn v pruhovaném tričku a kalhotách. Základem úspěchu je vybírat proužky podle své postavy. 

Dámská pruhovaná tílka

Pruhované tílko je módním hitem už pořádně dlouho

Tílko s pruhy si našlo cestu do našich šatníků už dávno a stalo se neohroženou klasikou. Již ve 20. a 30. letech 20. století Chanel proslavil pruhy a v 50. letech se nošení proužků stalo součástí oblékání mladých. Hvězdy jako Audrey Hepburn, Brigitte Bardot, Marlon Brando nebo Paul Newman si pruhovanou módu velmi oblíbily.

Náš tip

S čím nosit pruhovaná tílka?

Pruhované tílko vám nabízí mnoho možností, jak jej kombinovat. Jednoduchý, ale efektní neformální outfit na běžné dny vyskládáte s džínami.

Chcete-li působit elegantněji, volte tenčí proužky, ideálně bílé nebo modré. Na léto můžete pruhovaný top sladit se šortkami s vysokým pasem a celý vzhled okořenit páskem.

S čím nosit pruhovaná tílka?
S čím nosit pruhovaná tílka?
S čím nosit pruhovaná tílka?

Jaké pruhy si vybrat podle postavy?

Správně zvolený pruhovaný top dokáže vylepšit postavu. Kypřejší dámy vyniknou ve svislých pruzích, protože prodlužují a zeštíhlují, štíhlým ženám zase vodorovné pruhy pomohou dotvořit křivky. Výběr barvy má rovněž vliv na výsledný efekt – pestré a zářivé barvy pomohou vykouzlit objem, tmavé zase chytře zamaskují, co je třeba.