Podprsenka braletka se hodí pro všechny typy prsou. Jak na její výběr?

05.03.2021

Braletka je velice pohodlná podprsenka, která dá vyniknout vaší ženskosti a dokonale zvedne vaše sebevědomí. Nosí ji celebrity, influencerky, fashion blogerky… a dnes již téměř všechny ženy. Máte už tu svou? Že se hodí pouze pro ženy s menším poprsím? Vůbec ne! Stačí správný výběr velikosti a braletka může být součástí vašeho šatníku, i když máte větší poprsí.

Co je braletka a proč byste ji měla chtít?

Braletka, nebo také „bralette” je nejpohodlnější podprsenka na světě! Nemá kostice a výztuhy, takže vás nebude nikde tlačit, krčit se ani odstávat. Materiál je elastický, díky čemuž se dobře přizpůsobí a skvěle sedne. Ramínka v různých šířkách bývají posuvná, či pevná a samotná podprsenka může být se zapínáním vzadu, vpředu, nebo bez něj.

Výběr materiálu je pak zcela na vás, můžete si vybrat vše od krajek až po bavlnu. A to nejlepší na závěr – díky různým střihům ji mohou nosit ženy s poprsím až do velikosti F. Pro ty se navíc dělají braletky z pevnějších materiálů, které spolehlivě udrží prsa na svém místě.

Podtrženo sečteno: podprsenka braletka je prádlo, ve kterém se budete cítit svůdně a žensky, aniž by tím utrpělo vaše pohodlí.

Jak a kam braletku nosit?

Braletky můžeme rozčlenit do několika základních typů, které se hodí pro různé účely:

  • Sportovní bavlněná braletka: Jak už název napovídá, braletky z bavlny, bambusu či jiných přírodních materiálů jsou ideální volbou pro sportovní aktivity, výlety do přírody nebo na doma. Prostě kamkoli, kde chcete mít maximální pohodlí, volnost pohybu, prodyšnost a případně také dobré savé vlastnosti.

  • Krajková braletka: Jemná průsvitná krajka se hodí především pro soukromé intimní chvilky, kdy chcete potěšit partnera či partnerku. Tu neprůsvitnou pak můžete nechat koukat z většího výstřihu, vzít ji pod průhledné tričko nebo oversize tílko či bez trička pod sako. Kombinujte ale s citem a dle příležitosti, abyste nevypadala příliš vulgárně.

  • Prodloužená braletka: Připomíná spíš krátký top než podprsenku a může být jak krajková, tak sportovní. Můžete ji tedy nosit stejně jako obě výše uvedené, a ještě navíc jako samostatný kus oděvu místo trička a tílka. Zde si ale dejte obzvlášť pozor na příležitost – všude, kde se vyžaduje formální dress code na ni zapomeňte, což platí dvojnásob pro majitelky většího poprsí.

  • Braletka s ozdobnou zadní částí: Na trhu je spousta braletek, které mají zapínání vpředu, nebo nemají zapínání vůbec. To dovoluje udělat zadní část zdobenou a na pohled pěknou, takže skvěle doplní jednoduchá trička nebo šaty s výstřihem na zádech.

Jak si vybrat správnou velikost a střih?

Braletka se hodí opravdu pro každou ženu, stačí si vybrat správnou velikost a střih. Velikost braletky je obvykle stejná jako velikost vaší podprsenky nebo tílka. To pravé kouzlo pak udělají materiály a především střihy. Jaký je ten pravý pro vás?

  • Trojúhelníkový střih: Základní střih připomínající bikiny se hodí pro majitelky menšího poprsí. Ženy s větším poprsím ho mohou nosit také, neposkytne jim ale tak kvalitní oporu.

  • Rozšířený trojúhelníkový střih: Pro ženy s větším poprsím, které chtějí vypadat jemně a žensky a zároveň mít jistotu, že prsa budou držet na správném místě, se hodí braletka trojúhelníkového střihu, který je rozšířený ve výstřihu a v podpaží.

  • Méně vykrojený střih: Braletka s minimálním výstřihem a širšími ramínky se skvěle hodí pro velká poprsí až do velikosti F. Připomíná sportovní podprsenku, nenechte se ale zmást, i méně vykrojený střih může být zatraceně elegantní nebo sexy.

  • Výstřih do tvaru V: Hodí se pro menší poprsí, které opticky zaoblí. Když ji zkombinujete s krajkou, budete se v ní cítit žensky, i když k vám příroda nebyla příliš štědrá. 

  • Překřížená braletka: Zařídí „plnější” dekolt, takže se skvěle hodí pro ženy, které mají prsa dál od sebe.

A na co ještě si dát při výběru pozor? Některé braletky nemají nastavitelná ramínka a je u nich tedy třeba dávat větší pozor na správný výběr střihu a velikosti.

Naše tipy na nákup

A jaké jsou naše tipy na ty nejlepší braletky? Nejvíce nás uchvátily krajkové sexy braletky od značky Róza. Ženy s větším poprsím mohou nahlédnout do nabídky značky Avalingerie. A na sport a volný čas bychom sáhli po braletkách Calvin Klein nebo Tommy Hilfiger.