Hledáte jedinečný dárek k Valentýnu? Za náramky Pandora se ukrývá opravdu pohádkový konec

15.01.2021

Přívěsky na náramcích značky Pandora se za posledních několik let staly jedním z nejoblíbenějších dárků z lásky – malé osobní symboly mohou darovat partneři, přátelé ale i děti. Jak se ale ze značky Pandora stalo skoro synonymum pro Valentýn?

Příběh s pohádkovým koncem

Začalo to celé jako jedna velká pohádka. Před téměř čtyřmi dekádami se mladý šperkař Per Enevoldsen a jeho manželka Winnie rozhodli založit ve svém rodném Dánsku malé klenotnictví. Tam zpočátku prodávali ručně vyráběné šperky, které objevili při jedné ze svých cest do Thajska. Tyto neobvyklé šperky se okamžitě začaly těšit velké oblibě a společnosti se začalo skutečně dařit. S rostoucí poptávkou byl do týmu přijat první designér a společnost začala vytvářet vlastní jedinečné šperky. A co mladí manželé? Ti se i nadále vraceli do oblíbeného Thajska, kde v roce 1989 otevřeli svou první továrnu na šperky.

Skutečně velký průlom nastal ale až s přelomem tisíciletí. Per a Winnie totiž usoudili, že stejně jako předtím Dánsko, ani Thajsko není pro jejich šperky dostatečně velké, a rozhodli se s Pandorou expandovat do celého světa! Ale jak? Trh s klasickými šperky byl už dlouhodobě přesycen a dominovaly mu takové značky jako Cartier nebo Tiffany. Potřebovalo to novou koncepci... skvělý nápad, který by je odlišil. 

A stalo se kouzlo. Společnost uvedla nový koncept s názvem Pandora's charm braceletkovový náramek, na který si můžete postupně přidávat více a více přívěsků, ať už z lásky, nostalgie nebo pro štěstí. Netrvalo dlouho a celá kolekce byla velice úspěšně přijata nejen v rodném Dánsku, kde ji manželé Enevoldsenovi představili jako první, ale také v USA, Austrálii a Německu. Co na ni bylo jiného? 

Jedním slovem: jedinečnost. Každá zákaznice si díky rozmanitosti designů a přívěsků (dnes je jich v prodeji víc než 600) mohla stvořit vlastní náramek. A díky jednoduchému mechanismu navlékání je obměňovat pro aktuální příležitost. 

pandora

A jak to dopadlo s manželi Enevoldsenovými? Stejně jako rodinný byznys, vzkvétalo i jejich manželství. Dnes patří mezi jedny z nejúspěšnějších self-made dvojic na světě. Penězi se ale nechlubí, v tichosti řídí společnost a mediálně příliš nevystupují. Stačí jim, když za ně mluví dobře odvedená práce.

Náramky Pandora to rozhodně nekončí...

Ano, náramky Pandora zná dnes již pravděpodobně každý. Víte ale, že společnost vyrábí i úchvatné prsteny, náušnice a náhrdelníky? Každá kolekce je navíc tvořena tak, aby ladila s ostatními komponenty Pandora.

Dnes se dá říci, že si šperky Pandora podmanily doslova celý svět. Prodávají se ve více než 100 zemích na šesti kontinentech, a to prostřednictvím více než 7 500 prodejních míst, z nichž více než 2 700 představuje specializované obchody typu concept store.

Společnost Pandora stále sídlí v dánské Kodani. Zaměstnává více než 26 000 lidí po celém světě, z nichž více než 11 500 se nachází v Thajsku, kde společnost své šperky dodnes vyrábí. V roce 2018 činil celkový příjem společnosti přibližně 3,1 miliardy EUR.

Nejste-li si jisti, který šperk vybrat, pak darujte dárkové poukazy pro ženy, muže i děti, ať si obdarovaná osoba vybere ten správný dárek v podobě šperku podle svých představ.

Jak vybírat? 

Pravidla jsou jednoduchá – žádná neexistují. Osobě, kterou chcete obdarovat, vyberte přívěsky s tematikou, která vystihuje váš vztah. Pokud na nákup chcete jít zodpovědněji, nejprve si zjistěte oblíbenou barvu kovu (k dostání jsou šperky v odstínech zlata i stříbra) a v případě náramku i velikost zápěstí budoucí majitelky.

zdroj fotek: instagram.com/theofficialpandora