Jak poznat originální oblečení, hodinky a kabelky Tommy Hilfiger?

05.01.2022

Náročné období v práci, spousta vyřizování a do toho ještě nemocné děti. Jednou za čas je rozhodně třeba se odměnit. Do oka vám padla oblíbená značka Tommy Hilfiger? Dejte si pozor, ať se nenapálíte a nekoupíte fake. Připravili jsme pro vás kompletní návod, jak poznat originál od padělku u oblečení, hodinek i kabelek.

O značce Tommy Hilfiger

Oblečení Tommy Hilfiger je nestárnoucí klasikou, kterou milují tisíce zákazníků po celém světě. Příběh značky se začal psát v roce 1971, kdy zakladatel společnosti otevřel svůj první obchod. Nebyl však příliš úspěšný a o 6 let později zkrachoval. Stačilo ale pár dalších let a Tommymu Hilfigerovi módní svět ležel u nohou.

Oděvy Tommy Hilfiger jsou ukázkovým zástupcem tzv. preppy stylu. Podle čeho je poznáte? Sportovní elegance, kvalitní materiál, precizní střih a konzervativní barvy –⁠ přesně to jsou hlavní charakteristiky modelů Tommy Hilfiger. Polo tričko, perfektně padnoucí sako a elegantní tenisky. Na ruku hodinky, přes rameno kabelku a máte dokonalý preppy outfit jako vyšitý. Oblečení Tommy Hilfiger si tedy oblíbí milovníci minimalismu s přídavkem luxusu.

Tip redakce:

Máte rádi podobně známou značku Calvin Klein, která nabízí dámské a pánské spodní prádlo, plavky, trička, mikiny a sportovní oblečení? Na internetu je snadné se nechat napálit. Podívejte se proto na náš návod, podle čeho odhalit padělky Calvin Klein.

Jak poznat originál od padělku

Popularitu značky využívají výrobci, kteří trh zásobují padělky. Abyste nepodporovali toto zneužívání slavného jména a zároveň své peníze zbytečně neutráceli za fake produkty, je dobré vědět, jak poznat originál Tommy Hilfiger.

 • Jako první se vždy podívejte na balení. Je kousek Tommy Hilfiger zabalený v laciném igelitovém pytlíku nebo obalu z nekvalitního kartonu? Ruce pryč.
 • Zkontrolujte název značky. Buďte na pozoru, u padělků bývají změny v názvu jen minimální. Časté je psaní Tomy místo Tommy nebo Hillfiger místo Hilfiger. Správně je ale pouze jedna možnost: Tommy Hilfiger.
 • Pozorně sledujte také oficiální logo. Tommy Hilfiger v něm využívá 3 barvy: červenou, bílou a modrou. Bílý obdélník je umístěný vedle červeného obdélníku, ze spodní i horní strany je ohraničuje modrý pruh. V horním modrém pruhu někdy můžete najít „Tommy“, ve spodním modrém pruhu zase „Hilfiger“. Okraje obdélníků a pruhů jsou perfektně zarovnané a tvoří jeden velký obdélník.
 • Nevěřte příliš nízké ceně. Můžete mít štěstí a na bazaru natrefit na někoho, kdo skutečně prodává originál Tommy Hilfiger levně. Obvykle ale extra nízká cenovka ukazuje na padělek.
 • Vyhýbejte se e-shopům psaným lámanou češtinou a bez dostupných obchodních podmínek. Rozhodně nenakupujte v obchodech, které už se dostaly na seznam rizikových e-shopů
Logo Tommy Hilfiger
zdroj: wikimedia.org

Jak poznat originál oblečení Tommy Hilfiger

 • Vždy se podívejte na vnitřní štítek, který na oblečení není jen proto, abyste věděli, na kolik stupňů ho prát. Originální štítek by měl obsahovat logo a kód produktu shodný s číslem, jaké najdete na obalu výrobku či na cedulce. Na štítku jste kromě kódu našli i asijské znaky? To ještě neznačí fake, u nových kolekcí se totiž tyto znaky objevují. Pokud však čínské znaky převládají a k tomu chybí logo a kód, dost možná máte čest s padělkem.
 • Oblečení Tommy Hilfiger otočte naruby a podívejte se na kvalitu švů. Nezačištěné okraje a lezoucí nitě značí padělek.
 • Koupili jste si Tommy Hilfiger tričko? Na zadní straně krku je našitý štítek Tommy Hilfiger. Musí být jasně čitelný, rovnoměrně přišitý a na kůži vás nesmí škrábat.
 • V zadní části trička byste také měli najít vyšitý trojúhelník. Použitá nit u originálu bude mít stejnou barvu jako látka. Trojúhelník látky je často přišitý i pod vnitřním štítkem.
 • Originál od padělku rozeznáte také podle knoflíků, které by na sobě měly mít vyražený název Tommy Hilfiger. Fake výrobci využívají běžné knoflíky bez jména značky.

Jak poznat originál hodinek Tommy Hilfiger

 • Originální hodinky Tommy Hilfiger obdržíte zabalené v pevné krabičce tmavě modré barvy. Box na dotek musí být pevný, víko pevně přiléhat a chybět nesmí ani vyražené logo značky. Uvnitř pak najdete samotné hodinky úhledně složené na pěnovém vnitřku.
 • Pod pěnovou výztuhou by se měl nacházet manuál s instrukcemi. Opět na něm nebude chybět správně napsaný název značky.
 • Na zadní straně ciferníku za žádnou cenu nesmí chybět vyražené sériové číslo a logo Tommy Hilfiger. Obvykle neschází ani údaj o materiálu a vodotěsnosti. Pokud tam tyto informace nenajdete, s vysokou pravděpodobností máte tu čest s padělkem.
 • Hodinky musí být kvalitně zpracované. Ciferník musí být precizně propracovaný do nejmenších detailů. Jsou mezi číslicemi na ciferníku podivně velké mezery? Díváte se na fake.
 • Na řemínku bývá vyražený název Tommy Hilfiger i informace o materiálu.

Jak poznat originál kabelky Tommy Hilfiger

 • Logo Tommy Hilfiger najdete nejen na přední straně kabelky, ale také uvnitř. Písmena jsou perfektně čitelná a všechna stejně silně vyražená.
 • Na těle kabelky si padělatelé mnohdy dávají velmi záležet. Čemu už ale nevěnují velkou pozornost, to je podšívka. Ta často podivně šustí, protože je vyrobena ze silonu či podobného materiálu. Hned od začátku z podšívky lezou nitě, švy jsou křivé a brzy se pářou.
 • Uvnitř kabelky najdete pevně přišitý štítek. Extrémně důležitý je zejména štítek se sériovým číslem kabelky. Kromě něj byste na štítku měli najít i informace o údržbě a název značky.
 • Svou pozornost zaměřte na detaily. Kovové elementy u padělku nejsou lesklé a na pohled mohou působit levně. Objevili jste zipy a cvočky pouze nabarvené zlatou (či jinou) barvou? Pravděpodobně fake. Zipy se nesmí zadrhávat, zkuste je několikrát zapnout a rozepnout.

Autor článku

Pavla Hejduková

Pavla Hejduková

Redaktor

„Jsem Pavla – profesně copywriterka, ve volném čase cestovatelka s vášní pro módu. Mou největší neřestí jsou tenisky. Pravidelně vyrážím na cesty a s sebou si balím zásobu bot, abych je mohla otestovat v různých podmínkách. O ničím nezkreslené zkušenosti a dojmy se pak ráda dělím v recenzích a podrobných článcích. Mimo to se věnuji testování módních e-shopů. Dokážu vám tak poradit, jak poznat bezpečný obchod, kdy máte nárok na vrácení peněz za zboží a kterým e-shopům se raději vyhnout obloukem.“