Žerzejové šaty

Žerzej je multifunkční a všestranná látka pro každodenní použití. Díky své pletené struktuře je žerzejová pletenina strečová, měkká a prodyšná, takže se perfektně hodí na šaty. Vyberte si ty své ještě dnes.

Žerzejové šaty

Co jsou žerzejové šaty a kam je nosit?

Kdo by nemiloval žerzejové šaty? Jsou tak měkké, prodyšné, lichotivé a za žádných okolností se nemačkají. Zkrátka sen každé ženy! Jedná se o druh pleteniny, která se vám nikdy nezapráší, lze tak nosit celoročně a prakticky kamkoliv. Díky její jednoduchosti si můžete dovolit i výraznější detaily. Nádherně vypadají zejména žerzejové šaty s krajkou či transparentními pruhy.

Náš tip

Styl, který si zamilujete

Žerzejové šaty vypadají skvěle v kombinaci s jemnými květinovými vzory. Nabírání v pase dodá na objemu a vytvoří velice lichotivý efekt sukně.

Výhodou je, že sluší nejen útlým postavám, ale i těm plnoštíhlým, protože krásně tvarují postavu a maskují nedostatky. V chladu můžete přidat i kontrastní punčochy, delší kardigan a baretku v tomtéž odstínu.

Krásné kousky nabízí například značka Bonprix, Gant nebo Karl Lagerfeld.

Styl, který si zamilujete
Styl, který si zamilujete
Styl, který si zamilujete

Žerzejové šaty jsou téměř bezúdržbové

Žerzej snese prakticky cokoliv. Skvěle se vám budou kombinovat dlouhé, krátké, červené, černé i vzorované žerzejové šaty. Rozmyslete si však, zda obléknout vlněné, matné či hedvábné, každá struktura má své specifické vlastnosti. Těžší pletenina se hodí na chladnější dny a vrstvení, v létě zase nejlépe poslouží lehká tričkovina. Pozor si dejte také na nevhodnou kvalitu, materiál by mohl zežmolkovatět či ztratit tvar.