Skořepinové kufry

Skořepinové kufry mají tvrdou vnější skořepinu, která je obvykle vyrobena z plastu nebo kompozitních materiálů. Účelem těchto zavazadel je ochránit obsah před poškozením, jako jsou oděrky a škrábance. Některé skořepinové kufry mají vestavěný TSA zámek, který poskytuje další úroveň zabezpečení vašich věcí.

Skořepinové kufry

Proč je skořepinový kufr tak oblíbený?

Skořepinový kufr se díky tvrdému ABS plastu, ze kterého je vyroben, pyšní vysokou odolností, pružností i životností. Výborně se hodí na služební cesty i pro nadšené cestovatele do zahraničí – zejména pokud často létáte. Vyberete-li si podle našich tipů, nemusíte se obávat poškození obsahu ani samotného zavazadla.

Náš tip

Velikost si promyslete

Skořepinový kufr poskytne téměř 100% ochranu před všemi vnějšími vlivy. Velikost přizpůsobte svým potřebám, aby se v něm obsah nepohyboval a kufr nebyl těžší, než je nezbytně nutné.

Na kratší dovolenou doporučujeme zabalit i malý dětský skořepinový kufr, který lze využít jako příruční zavazadlo.

Velikost si promyslete
Velikost si promyslete
Velikost si promyslete

Kam se hodí velký skořepinový kufr?

Do leteckého zavazadlového prostoru se můžete vybavit středním i velkým skořepinovým kufrem. Omezeni budete pouze jeho hmotností, která by se měla pohybovat mezi 15–35 kg. Konkrétní limit najdete v přepravních podmínkách každé letecké společnosti. Nezapomeňte ani na pohodlí a bezpečnost přepravy. Skvělými prvky jsou výsuvná rukojeť, otočná kolečka, zip k rozšíření úložného prostoru či bezpečnostní zámek.