Barefoot boty

Barefoot obuv dokonale simuluje zdraví prospěšnou chůzi naboso. Je měkká, flexibilní, dostatečně široká, a navíc chrání nohy před zraněním a prochladnutím. Vybrat si můžete sportovní i společenské barefoot boty pro celou rodinu.

Barefoot boty

Jak vybrat kvalitní barefoot boty?

Skutečné barefoot boty by měly mít širokou špičku a tenkou pružnou podrážku bez podpatku. Co by naopak mít neměly, to je zpevnění kotníků, klenba a opatek. Délka stélky by u dospělých osob měla být o 8 až 10 mm delší, než je délka chodidla. Délku nohy pro barefoot boty měřte vždy ve stoje, ve vzpřímené pozici, s nohama mírně rozkročenýma a váhou rovnoměrně rozloženou na obě chodidla.

Náš tip

Nebojte se barev. Outfit osvěží a dodají vám energii

Barefoot boty se staly takovým hitem, že už se nenosí pouze do přírody, ale i do města. Jsou tak plnohodnotnou součástí městské módy.

Vybrat si můžete barefoot baleríny, kozačky, mokasíny, polobotky, sandále, a dokonce i společenské barefoot boty vhodné pro sváteční a formální příležitosti. Svým nohám dopřejete volnost, aniž by tím utrpěl váš styl.

Nebojte se barev. Outfit osvěží a dodají vám energii
Nebojte se barev. Outfit osvěží a dodají vám energii
Nebojte se barev. Outfit osvěží a dodají vám energii

Pro zdravé výlety do přírody si vyberte barefoot trekové boty

Chodit přírodou naboso je nesmírně zdravé pro celý pohybový aparát i psychickou pohodu. V přírodě se však vyskytují nástrahy v podobě kamínků, větví nebo hmyzu, které nás mohou zranit. Skvělým řešením jsou tak trekové barefoot boty – ty nohu chrání a zároveň jí umožňují přirozenou chůzi totožnou s tou naboso. Podobné je to s barefoot botami na běhání, které nohu zpevní, aniž by ji přetěžovaly.