Nákup v e-shopu Rivalenti.cz: Proč se mu vyhnout obloukem?

Publikace: 04.10.2022

Nízké ceny, pěkné fotky i doprava zdarma – láká vás nákup v e-shopu Rivalenti? Tenhle obchod jsme otestovali za vás. Výsledek? Dozvíte se v podrobné recenzi. Předem prozradíme, že důrazně doporučujeme dát ruce pryč.

O e-shopu Rivalenti.cz

I když se na Modio.cz dlouhodobě věnujeme testům internetových obchodů s módou, dnešní recenze bude specifická. U některých e-shopů totiž sice objevíme drobné nedostatky typu absence uživatelských recenzí či chybějící informace o předpokládaném datu dodání, v naprosté většině ale samotný nákup nekomplikují a obchod je důvěryhodný. To však neplatí u Rivalenti.

Tváří se jako moderní e-shop, ve skutečnosti jde o přeprodej zboží z Číny. V nabídce nenajdete jen oblečení pro ženy, muže a děti, ale také hračky, věci do domácnosti, kosmetiku a elektroniku. Brouzdáním po téhle nákupní galerii tak můžete strávit dlouhé hodiny. Na první pohled vás možná zaujmou pěkné fotky produktů, nízké ceny i lákavé popisky slibující rychlé a bezplatné dodání. Nenechte se ale napálit.

Rivalenti.cz patří na seznam podvodných e-shopů. Hned na úvodní stránce najdete několik nepravdivých tvrzení:

  • „Doprava a vrácení zboží zdarma“: doprava zdarma sice je, platit ale budete balné a pojištění. Případné vrácení by se vám nepříjemně prodražilo, protože provozovatel sídlí v Dubaji, výrobce v Číně.
  • „Vrácení zboží do 100 dní“: další lež. V obchodních podmínkách zjistíte, že reklamaci musíte podat do 7 dní od dodání.
  • Údajně má jít o „nejoblíbenější internetový obchod“ + „oceněný e-shop roku 2021“. Nikde se ale už neuvádí, od koho měl Rivalenti toto ocenění získat. V žádné renomované soutěži tento obchod rozhodně nebodoval

Když si vyhledáte Rivalenti recenze u nás na webu, na začátku října zde najdete 140 hodnocení. Z nich ani jedno není pozitivní, všichni uživatelé nákup nedoporučují. Sami jsme se rozhodli vytvořit objednávku, abychom otestovali, co zhruba můžete čekat a jestli (a jak) je možné vzniklou nepříjemnou situaci řešit.

Tip: Otestovali jsme i další podvodné obchody: recenze Bonky a recenze Balando. Také v nich nákup důrazně nedoporučujeme.

Úvodní stránka e-shopu Rivalenti.cz
zdroj: úvodní stránka e-shopu Rivalenti.cz

Nákup v e-shopu Rivalenti.cz

V obchodě Rivalenti jsme pořídili zimní čepici za 159 Kč. Daný kousek –⁠ i většinu ostatních –⁠ byste však na známém internetovém tržišti Aliexpress zakoupili levněji. Rozdíl v ceně se nejčastěji pohybuje okolo 50 %, někdy může být ještě vyšší. Narozdíl od Aliexpress se na Rivalenti ani nemůžete inspirovat zkušenostmi zákazníků, protože ty tu jednoduše nenajdete.

V e-shopu Rivalenti se nám hodně líbila vychytávka v podobě informace o aktuální vytíženosti skladu, to bychom uvítali u všech internetových obchodů. Ani to zde ale samozřejmě nevyváží ostatní negativa. I když Rivalenti láká na bezplatnou dopravu, zaplatit musíte 19 Kč jako balné + 39 Kč jako pojištění zásilky.

Objednávku lze uhradit platební kartou online, bankovním převodem či přes Google Pay. Vybrat můžete preferovaného dopravce, není ale výjimkou, že vám poté balíček stejně doručí někdo úplně jiný.

zdroj: Rivalenti.cz

Jak probíhá (ne)dodání z Rivalenti.cz

I když e-shop propaguje expresní odeslání do 24 hodin, v obchodních podmínkách zjistíte, že lhůta na odeslání objednávky činí 3 až 25 pracovních dní. Další nemilé překvapení vás čeká, když budete pátrat po tom, jak dlouho zabere doručení – standardní doba se dle e-shopu pohybuje v rozmezí 10 až 40 dní. Může ale nastat i situace, že na doručení balíčku budete čekat až 365 dní.

Takový osud asi čeká i nás. Zboží stále nemáme ani po 45 pracovních dnech (63 dnech včetně víkendů). Zákaznickou podporu jsme zkusili kontaktovat hned 2×, a to přes e-mail: zakaznici@rivalenti.cz. Pokaždé jsme však dostali jen obecnou odpověď o 40, respektive 365 dnech.

Stejnou zkušenost za sebou má bohužel spousta zákazníků, kteří u nás na Modio.cz zanechali recenzi. Také oni ze strany e-shopu obdrželi automaticky generovanou odpověď o možnosti, že se doručení protáhne až na 365 dní. 

Napadlo vás odstoupit od smlouvy? E-shop Rivalenti.cz v obchodních podmínkách uvádí, že odstoupení od smlouvy není možné. Přesto doporučujeme nad tím jen nemávnout rukou a obrátit se na policii či ČOI. K tomu nezapomeňte sepsat recenzi, ať upozorníte ostatní.

Vrácení zboží z Rivalenti.cz

Patříte mezi ty šťastnější, kterým objednané produkty dorazily? Dost možná nebudete spokojeni s jejich kvalitou. Na lživou informaci „100 dní na vrácení zboží“ jsme již upozorňovali v úvodu recenze. Reklamaci lze podat pouze do 7 dní od doručení zboží

I když ale nezaváháte a reklamační formulář vyplníte v termínu, příliš důvodů k oslavám mít nebudete. Na e-mail vám totiž dorazí zamítnutí neoprávněné reklamace. Ostatně v obchodních podmínkách najdete i větu „Rivalenti.cz neodpovídá za jakost a kvalitu zboží ani za soulad zboží s ČSN či evropskými normami.“ Dozvíte se ještě, že se můžete obrátit na výrobce v Číně a na vlastní (vysoké) náklady mu zboží zaslat. Reálně tak vrácení není možné.

Závěrečné zhodnocení Rivalenti.cz

Nákupní galerii Rivalenti dáváme velké NE. Svou širokou nabídkou vám sice možná vezme dech, definitivně vám ho ale vyrazí čtení obchodních podmínek. Tam obchod nepokrytě přiznává, že výrobky jen přeposílá z Číny, proto si na ně počkáte – ti šťastní 40 dní, ti méně šťastní i výrazně déle. Na podvodný e-shop ukazuje i plno lživých či zavádějících tvrzení, nefungující zákaznický servis reagující pouze formou automatických odpovědí a nemožnost vrácení zboží. Dejte na negativní recenze ostatních a nakupte jinde.

Autor článku

Pavla Hejduková

Pavla Hejduková

Redaktor

„Jsem Pavla – profesně copywriterka, ve volném čase cestovatelka s vášní pro módu. Mou největší neřestí jsou tenisky. Pravidelně vyrážím na cesty a s sebou si balím zásobu bot, abych je mohla otestovat v různých podmínkách. O ničím nezkreslené zkušenosti a dojmy se pak ráda dělím v recenzích a podrobných článcích. Mimo to se věnuji testování módních e-shopů. Dokážu vám tak poradit, jak poznat bezpečný obchod, kdy máte nárok na vrácení peněz za zboží a kterým e-shopům se raději vyhnout obloukem.“