Materiály, které vás zahřejí

23.11.2016
Zima přichází! Čeká nás déš't, sněžení, vítr, námraza, plískanice, kluzké silnice a spousta dalších přírodních jevů, které jsou se zimou neodmyslitelně spjaty. Ať už se na toto roční období těšíte či nikoliv, je třeba se pořádně připravit. Svědomitá příprava se totiž vždycky vyplácí. Takže už na nic nečekejte a naplňte svůj zimní šatník. Inspirujte se následujícími materiály, které jsou pro zimní arsenál ideální.

Peří

Tento materiál určitě nikoho nepřekvapí. Péřové bundy jsou asi nejběžnější zimní výbavou a není divu, protože mají hned několik skvělých výhod, kterými se jiný typ materiálu chlubit nemůže. Tou nejdůležitější je vysoká hřejivost, takže vás udrží hezky v teple celou zimu. Dalším plusem je ultra lehkost, což ze svršků s péřovým polstrováním dělá nesmírně pohodlné kousky. Pořizovací cena je ve srovnání s umělými materiály sice o něco vyšší, ale tato investice se vyplatí. Za chvíli se o tom přesvědčíte na vlastní kůži.

Manšestr

Manšestr je skvělou alternativou k džínům. Denim má totiž tendenci být spíše studený, takže není nejlepší volbou do zimního počasí. Naopak manšestr je úžasně pohodlný a hlavně hřejivý. Manšestrové kalhoty navíc působí ležérněji než jeansy a dají se sehnat hned v několika barevných provedeních.

Vlna

Vlna je jeden z nejvýkonějších přírodních materiálů. Dokáže vytvořit a udržovat teplo bez nutnosti použití dalších vycpávek a izolací. Taky je přirozeně větruvzdorná a voděodolná. O kabátu vyrobeném z kvalitní vlny se dá říci, že vám poslouží celý život, protože je doslova k neroztrhání. Velmi univerzální jsou vlněné svetry, které můžete stylizovat jak do ležérního looku s teniskami, tak do elegantního looku s polobotkami, košilí a symbolem gentlemanství první republiky - kloboukem.

Kůže

Nezapomeňte v zimě chránit své ruce, kožené rukavice jsou skvělou volbou. Kůže je neuvěřitelně odolný přírodní materiál. Dokáže odolávat větru i vodě, takže po divoké zimní koulovačce se vyhnete jejich následnému ždímání a omrzlým prstům :) Napohled vypadají sice trochu drsně, ale uvnitř jsou příjemně hebké, takže se v nich vy i vaše ruce budete cítit jako v bavlnce.

Manšestr

Manšestr je skvělou alternativou k džínům. Denim má tendenci být spíše studený, takže v zimě není nejlepší volbou. Naopak manšestrové kalhoty jsou neskutečně pohodlné a hlavně hřejivé. Navíc působí mnohem více ležérně a vypadají skvěle ve spoustě barevných provedení.