Kde prodat oblečení, které už nenosíte? Máme pro vás 4 tipy

12.02.2021

Spousta lidí má šatní skříň, která doslova přetéká nejrůznějšími kousky oblečení. Nakupování nových oděvů je totiž zkrátka a jednoduše zábava. Čas od času se ale vyplatí šatník vytřídit a nenošené kousky darovat nebo dokonce prodat. Ale kde?

Využijte internetové bazary

První a pravděpodobně i nejjednodušší variantou je využití nejrůznějších internetových bazarů. Abyste byli úspěšní, je důležité oblečení dobře naaranžovat, vyfotit a co nejlépe jej popsat. Díky tomu kousek zaujme širší publikum a budete mít větší šanci pro to oslovit vhodné zájemce.

Pravděpodobně nejoblíbenější sítí je v současné době Vinted.cz (dříve VotočVohoz). Díky široké základně uživatelů je zde prodej poměrně jednoduchý a kromě prodeje zde můžete kousky s jednotlivými uživatelkami také vyměňovat.

Další variantou je Marketplace na Facebooku, případně tematické skupiny na této sociální síti. Oblečení můžete vystavit například ve skupinách, které shromažďují osoby z blízkosti vašeho bydliště, což vám usnadní případnou logistiku.

V neposlední řadě je třeba zmínit Remixshop.com, který se zabývá výkupem oblečení. Pro prodej jednotlivých kousků je třeba vyplnit žádost o prodej, oblečení poslat a následně počkat na vyplacení peněz. Ty lze využít pro nákup oblečení na tomto webu, případně si je nechat vyplatit na svůj bankovní účet. 

Oslovte kamenné second handy

Pokud internetovým bazarům příliš nefandíte, můžete zkusit oslovit kamenné second handy ve vašem městě. K odkupu oblečení přitom bývají svolné spíše menší z nich a ne vyloženě populární řetězce. Pokud se pro tuto možnost rozhodnete, je třeba domluvit se na konkrétní ceně za jednotlivé kousky.

Podpořte charitativní projekty

Jestliže vám nejde ani tak o výdělek jako spíše o zbavení se nenošených věcí, můžete podpořit nejrůznější nadace nebo charitativní projekty. Některé z nich podporují například matky samoživitelky, dlouhodobě nemocné děti nebo jinak znevýhodněné jedince. 

Bazary oblečení ve vašem městě

Čas od času se v jednotlivých městech po celé České republice konají bazary nebo trhy s oblečením. Za mírný vstupní poplatek zde můžete jednoduše přijít prodávat své dlouho nenošené kousky. Výhodou je, že si lidé jednotlivé věci mohou osobně prohlédnout a lépe se tak rozhodnout, zda se jedná o to, co opravdu hledají.