Chcete si užít hezký víkend? Dejte si filmový maraton s tou správnou výbavou

22.01.2021

Jelikož v poslední době není přáno veřejným akcím a za okny stále jen sněží, je podle nás ideální období na lenošení u televize. Co byste řekli tomu, zasvětit celý víkend sledování těch nejlepších filmů, na které jste nikdy neměli čas? Nebo co víc – filmovým sériím, které jste nikdy neviděli v kuse?

Z rodinného filmového maratonu navíc můžete udělat nezapomenutelný zážitek. Jak? Vytvořte si vlastní program, pozvěte kamarády, udělejte popcorn a cukrovinky, a k tomu přidejte něco navíc. Tematické kostýmy!

Ale ještě, než začnete kostýmy vybírat, tady je několik pravidel, která byste měli dodržovat:

  • Pravý filmový maraton by měl trvat 26,3 hodin (klasický maraton má 26,3 mil). 
  • Zásobte se proto dostatkem polštářů, a připravte kávovar na to, že bude pracovat přesčas.
  • Občerstvení je nutnost, při takovém výkonu totiž vyhládne (mimochodem i to jde udělat stylově – pár krekrů může suplovat elfí lembas z Pána prstenů a rozličné cukroví zas magickou cukrárnu z Harryho Pottera).
  • Drinking games – pokud plánujete maraton pro dospělé, můžete do hry zapojit i alkohol. Jen tu „pokaždé, když zazní prsten, musíte pít“ nedoručujeme, celá akce by skončila hodně rychle.

Co si pustit za filmové série?

Harry Potter: 1179 minut

Téměř dvacet hodin vám potrvá, než se prokoukáte až k Voldemortově smrti. Jestli hledáte zábavu pro celou rodinu, tahle kouzelná sága je sázka na jistotu. Pro starší generaci, která stála fronty na první díly v knihkupectví, bude navíc nostalgické vidět dětské herce vyrůst přímo před očima. 

plus Fantastická zvířata a kde je najít: 267 minut

Kdo má odvahu a dvacet hodin magie v Bradavicích mu nestačilo, může si dát nášup v podobě Fantastických zvířat. Děj sleduje Newta Scamandera, který přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, v němž se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku?

Marvel Universe: 3000 minut

Jedna z teorií tvrdí, že všechny filmy ze světa Marvelu mají dohromady přesně na vteřinu 3000 minut. A teď spoiler: jestli jste viděli poslední díl Avengers, pak hláška dcery Tonyho Starka „I love you 3000“, najednou dává úplně nový rozměr. Děj popisovat nebudeme – to bychom tady byli dlouho. Jestli si ale chcete dát malou vtipnou rekapitulaci, doporučujeme tuhle

 

Pán prstenů: 557 minut (prodloužená verze 862 minut)

„Svět se změnil. Cítím to ve vodě. Cítím to v půdě. Cítím to ve vzduchu. Mnohé, co kdysi bylo, je ztraceno.“ Pokud jste fanoušky triologie Pána prstenů, pak jistě víte, jak úvod pokračuje. A také máte všechny filmy v prodloužené verzi. A jestli vám ani to nestačí, vždycky můžete sáhout po Hobitovi.

 

Star Wars – epizody I až IX: 1240 minut

Velká vesmírná sága rodiny Skywalkerů vám zabere téměř 21 hodin. Ráno se můžete rozehřát prvními třemi epizodami s mladým Anakinem, odpoledne pak nastoupí zlatý hřeb s Lukem, Hanem a princeznou Leiou, a když u posledních třech dílů začnete klimbat, nikdo vám to za zlé mít nebude. 

 

plus Han Solo, Rougue One a Mandalorian: 758 minut

Pokud příběhů z daleké galaxie nemáte dost, přidejte si ještě další kousky z dílny Disney. Jen dvě sezony Mandaloriana vydají na osm hodin čistého času. Komu by to ale vadilo, když se může koukat na roztomilého „baby Yodu“. 

X-Men: 733 minut (bez spin-offů)

Dílů o boji hodných a zlých mutantech bylo natočeno mnoho. Dokonce tolik, že se v časové lince vyzná jen málokdo. Pokud vás ale vždycky bavily příběhy Wolverina, Rogue, Magneta nebo Doktora Xaviera, tahle jízda vám za to bude stát. 

 

Kmotr: 537 minut

Gangsterské drama Kmotr, natočené podle stejnojmenného bestselleru Maria Puza, patří mezi přelomová díla tzv. Nového Hollywoodu, a to jak komerčně, tak umělecky. Příběh newyorské mafiánské rodiny Corleonů, jíž tvrdou rukou šéfuje starý Don Vito, a později jeho nejmladší syn Michael, se vám vryje až pod kůži. 

 

Batman (trilogie Ch. Nolana): 450 minut

Že toho ještě nemáte dost? Pak si dejte ponurou vizi komiksového světa podle režiséra Christophera Nolana. Každý z filmů této trilogie stojí na úplně jiném žánru a všechny jsou tak trochu definované svými záporáky. Nudit se tedy rozhodně nebudete!