Klobouky Fedora

Klobouk Fedora propůjčuje vážnost a styl každému svému nositeli, vyskytuje se proto v šatnících žen i mužů po celém světě. Výborně se hodí jak k formálnímu, tak casual outfitu – stačí jen zvolit vhodnou kombinaci.

Klobouky Fedora

Klobouk, který si s partnerem můžete půjčovat

Fedora v roce 1882 vtrhla z divadelních prken stejnojmenné hry Fédora nejprve do ženského světa módy a později i do pánského. Dámský klobouk Fedora bývá plstěný, s pevnou vysokou korunou a dlouhou krempou. Jeho formálnost už jen dokresluje černá či hnědá barva, ve které je většinou k dostání. Často bývá dozdoben drobným řemínkem, stuhou či kamínky.

Náš tip

Klobouk Fedora: módní symfonie v rytmu elegance

Klobouk Fedora vytváří nenucený a elegantní dojem, proto si dokonale rozumí se sofistikovanými outfity, kterým slouží jako výrazný doplněk. Není proto třeba dalších nápadných prvků.

Skvěle si vystačíte s pohodlnými košilovými šaty, přes které přehodíte minimalistický kabát a přidáte boty na podpatku. Chcete-li ubrat na eleganci, sáhněte po teniskách a džínové bundě – dokonalý casual look je na světě.

Klobouk Fedora: módní symfonie v rytmu elegance
Klobouk Fedora: módní symfonie v rytmu elegance
Klobouk Fedora: módní symfonie v rytmu elegance

Pánský klobouk Fedora vám dodá šmrnc

Fedora byla až do 60. letech prakticky denní nezbytností každého správně ustrojeného muže, neboť tehdejší módní trendy doslova dýchaly elegancí a formálností. Své místo na výsluní si však zaslouží i dnes. Jako lusknutím prstu totiž dodá každému všednímu oblečení ten správný hipsterský švih a elegantnímu outfitu zase na potřebné uhlazenosti.