Dámské kožené polobotky

Kráčejte ulicemi pohodlně a stylově! Jak? Stačí si pořídit kožené polobotky na podpatku či bez něj, na platformě, z pravé nebo ekologické kůže, neutrální černé či bílé. Dostanete tak obuv, která je pohodlná, stylová a lze ji nosit téměř po celý rok.

Dámské kožené polobotky

Není kůže jako kůže! Jak poznat kvalitní polobotky?

Když se řeknou „kožené polobotky“, většině z nás se vybaví pravá kůže. Pravá kůže, která může být hladká i broušená (semiš, nubuk), je však jen jednou z variant. Další, čím dál tím více populární, jsou kožené polobotky z ekologické kůže. Ta se vyrábí z úpletu s polyuretanovým nánosem, který je od pravé kůže téměř nerozeznatelný. Navíc je oproti pravé kůži prodyšnější, snazší na údržbu a levnější.

Náš tip

Jaké kožené polobotky si vybrat a k čemu je nosit?

Chcete-li se obouvat podle posledních trendů, vyberte si kožené polobotky zdobené řetězy nebo na polobotky platformě, které se hodí do stylových ležérních outfitů na volný čas, a to jak ke kalhotám, tak i k šatům a sukním.

Preferujete-li nadčasové kousky, které můžete nosit několik sezón, sáhněte po klasice, kterou jsou černé, krémové nebo hnědé kožené polobotky v sofistikovaném pánském stylu nebo elegantnější kožené polobotky na širokém podpatku.

Oboje pak můžete nosit nejen ke kalhotovým kostýmkům a elegantním sukním, ale klidně také k džínám nebo šatům.

Jaké kožené polobotky si vybrat a k čemu je nosit?
Jaké kožené polobotky si vybrat a k čemu je nosit?
Jaké kožené polobotky si vybrat a k čemu je nosit?

Co (ne)dělat, aby kožené polobotky dlouho vydržely?

Ať už si vyberete kožené polobotky z pravé nebo ekologické kůže, nikdy je po zmoknutí nesušte na topení. Po návratu domů boty zbavte všech nečistot a nezapomeňte je pravidelně impregnovat – přípravkem vhodným na konkrétní typ kůže. Ochráníte je tak proti vodě, prachu, usnadníte si čištění a prodloužíte jejich životnost.