Plus size modelky stále častěji dobývají přehlídková mola. A vsázejí na ně i takové značky jako Versace a Fendi

29.01.2021

Svět modelingu se stále více otevírá ženám, které příroda obdařila plnějšími křivkami. Už dávno proto na módních přehlídkách nevídáme pouze štíhlé dámy. Čím dál častěji se zde objevují takzvané plus size modelky, které díky svým křivkám reprezentují obrovské zástupy žen. 

Modelkou roku 2020 se stala plus size modelka

Rok 2020 byl v mnohém jiný než ty předešlé. Výrazně přitom ovlivnil i svět modelingu, protože prestižní ocenění Model/ky roku za zásluhy v módním průmyslu získala Paloma Elsesser. O jejím vítězství rozhodlo celkem 250 voličů z řad stylistů, designérů, fotografů nebo třeba vlasových a make-up artistů.

Paloma Elsesser je 26letá modelka, která svůj módní příběh začala psát zhruba před 5 lety. V té době ji totiž na Instagramu objevila make-up artistka Pat McGrath. Paloma Elsesser ji zaujala svým exotickým zjevem, který v sobě kloubí africko-latinskoamericko-evropskou kulturu. Právě díky němu dokáže oslovit nespočet žen po celém světě.

A v letošním roce si na své konto připsala další úspěch. Zdobí totiž titulní stranu lednového čísla prestižního časopisu Vogue, na kterou je skutečně hrdá.

Na plus size modelky vsází stále více módních gigantů

Vzhledem k vítězství Palomy Elsesser lze předpokládat, že svět plus size modelek se bude stále rozšiřovat. Svědčí o tom ostatně i průběh módních přehlídek Versace a Fendi, které v nedávné době představily své kolekce pro jaro a léto roku 2021.

Přehlídka Versace představila hned tři plus size modelky – Alvu Claire, Jill Kortleve a Precious Lee. Značka Salvatore Ferragamo oslovila právě vítězku Palomu Elsesser, aby se stala její první plus size modelkou a značka Fendi na módní přehlídku přizvala plus size modelky již podruhé v řadě. Můžeme proto odhadovat, že tento trend bude pokračovat i nadále.

A co je vlastně pro plus size modelky charakteristické?

Plus size modelky obvykle charakterizuje velikost oblečení 12 a více, což odpovídá evropské velikosti 40–42 a více. Zatímco u běžných značek je tato velikost ve většině případů dostupná, u luxusních značek tomu tak nemusí vždy být.

Vzhledem k současnému vývoji lze ale předpokládat, že se to brzy změní a nadměrné velikosti začnou být stále častější součástí jednotlivých kolekcí. Máme se tedy na co těšit.