„Není umění nakupovat v konfekci, ale vymýšlet neotřelé kombinace z kousků, které už máme.“ říká blogerka Veronika Tázlerová

11.03.2020

Veronika Tázlerová je blogerka, influencerka, autorka mapy kaváren a knihy Prague Coffee Guide. Věnuje se studiu kreativního marketingu, copywritingu a marketingovému poradenství a jak sama říká, snaží se vychutnávat si každý okamžik svého života.

Zajímá vás, jaký je její vztah k módě a jaký styl upřednosťnuje? Jaké barvy převládají v jejím šatníku a na jaké módní značky nedá dopustit? Na tyto i mnohé další otázky najdete odpovědi v následujícím rozhovoru. 

 Dobrý den, Verčo. Většina lidí vás nejspíše zná jako blogerku. Čemu dalšímu se v současné době věnujete? 

Tak v první řadě jsem obyčejná holka, která miluje psaní, cestování, módu, marketing a vysedávání ve stylových kavárnách. Žiji v Praze, kde studuji kreativní marketing, věnuji se psaní blogu, copywritingu a marketingovému poradenství, přednáším a snažím se vychutnávat si každičký okamžik života.

Jsem také autorkou mapy kaváren, kam pravidelně zaznamenávám příjemné kavárny po celém světě, a na podzim roku 2018 jsem vydala knihu Prague Coffee Guide. A od října 2018 nahrávám s Adrianem (@thatboy.cz) náš Stylish Coffee Podcast.

Na svém blogu se zabýváte tématy, jako je hubnutí, cestování a motivace. Proč jste si vybrala právě tato témata? 

Dá se říct, že je to vlastně taková reflexe mého života a mých zájmů. Snažím se čtenáře motivovat, a ukazovat, že když konečně přestaneme jen snít a začneme i něco dělat, můžeme žít život, jaký chceme.

Vždycky jsem byla ta tlustá holka, do které si každý rád rýpnul, a když jsem před pár lety zhubla skoro čtyřicet kilo, můj život se obrátil vzhůru nohama. Najednou už jsem nebyla to ošklivé káčátko, ale člověk, jehož názor má váhu. Zní to možná krutě, ale taková je dnešní společnost. Nikdy jsem nic nedostala zadarmo a to, kde jsem teď, je jen výsledek několikaleté práce. A přesně to se snažím promítat i do mých článků. Chci ukazovat, že život, jaký se čtenáři a followers na Instagramu sdílím, může žít každý jeden z nich. Že všichni můžeme cestovat, pít dobrý kafe a plnit si své sny. Jen se musíme zvednout z gauče a začít něco dělat.

Když už jsme u těch témat spojených s motivací - co nejvíce motivuje právě vás? Máte nějaké triky pro překonání těžších chvil? 

Na tohle mám jednoduché pravidlo - vždycky se obklopuj lidmi, kteří jsou lepší než ty. A když mě občas zastihne splín a mám chuť se na všechno vykašlat, pomáhá mi jóga a spánek. Člověk by nevěřil, jak může jedna noc zmenšit problémy na polovinu.

Mnoho lidí se domnívá, že být blogerkou znamená neustále jen nakupovat a často se fotit v novém a novém oblečení. Je pro vás jako blogerku móda něčím, co řešíte více než jiní lidé? Jaký na to máte pohled? 

Módu miluji, ale s nakupováním to u mě není tak žhavé. Ráda vymýšlím nové kombinace z kousků, které už mám doma. Mým velkým koníčkem je brouzdání v různých vintage obchůdcích, kde vždycky ulovím nějaký zapomenutý poklad.

Web Modio.cz je zaměřen především na módu. Jak byste charakterizovala váš styl? Jakým kouskům dáváte přednost?

Můj styl bych popsala jako kombinaci pařížské elegance a severského stylu. Ráda vypadám žensky, nosím podpatky, šaty, sukně, kvalitní materiály… Vždy se ale musím cítit pohodlně a oblečení mě nesmí omezovat v mém běžném životě.

Jaké barvy převládají ve vaší šatní skříni? Máte nějakou oblíbenou?

Jednoznačně u mě převládají odstíny hnědé, béžové, šedé a černé. Čas od času si pořídím i nějaký extravagantnější kousek, ale vždycky přemýšlím nad tím, zda ho budu mít s čím kombinovat. 

Dáváte přednost elegantním podpatkům, nebo pohodlným teniskám? A proč?

Na to nedokážu odpovědět. Tenisky i podpatky nosím ráda a vždy záleží na příležitosti, pro kterou se oblékám.

Máte nějaké oblíbené módní značky? Prozradíte nám, jaké to jsou? 

Ze známých řetězců je mi velmi blízké Mango, ale jak už jsem psala, snažím se hledat oblečení spíš jinde. Nádherné šaty má francouzská značka Stella & Suzie a pokud jde o džínovinu, nedám dopustit na starý dobrý Levis.

V poslední době se do popředí zájmu dostává takzvaná udržitelná móda. Jaký na ni máte názor? 

Udržitelné módě fandím a jsem ráda, že se o tomto tématu začíná konečně mluvit. Podle mě není umění nakupovat v konfekci, ale vymýšlet neotřelé kombinace z kousků, které už máme. Velmi ráda chodím do second handů a hledám tam poklady z kvalitních materiálů, které pak nosím další roky. 

Kdy jste si naposledy koupila něco na sebe? A co přesně to bylo?

Asi před dvěma týdny jsem si pořídila naprosto dokonalé hadí boty ve vintage obchůdku Lula Vintage Prague. Týden jsem se tam na ně chodila koukat, až nakonec skončily v mém botníku. Prostě láska.

Prozradíte našim čtenářkám, jaký kousek máte aktuálně na svém „fashion wishlistu“? 

Kožené kovbojské boty!

A na závěr trocha inspirace. Představte si, že ráno vstanete a nevíte, co na sebe. Jaký outfit pro vás bude sázkou na jistotu?

Černé kalhoty, bílá košile, trenchcoat a červená rtěnka. 

Navštivte blog Stylish Coffee a pro každodenní inspiraci nezapomeňte Veroniku Tázlerovou sledovat na jejím Instagramu @veronikatazlerova