Modio.cz představuje: Opravdové slevy, které ušetří vaši peněženku i čas při nákupu módy

19.12.2019

Ať už nakupujete v kamenných obchodech nebo online, téměř na každém rohu se setkáte s falešnými slevami. Ty se netýkají jen jídla a věcí běžné denní potřeby, ale i oblečení, módních doplňků a bot. Modio.cz se proto rozhodlo těmto nekalým praktikám učinit přítrž tím, že zavedlo novou sekci Opravdové slevy.

Sledovat, jak se dlouhodobě vyvíjí cena jednotlivých produktů, není v silách žádného člověka. Znamenalo by to téměř permanentní sezení u počítače a procházení stovek internetových obchodů každý den.

Prodejci to vědí, takže se mnohdy nezdráhají zboží nejprve skokově zdražit a další týden ho prodávat s vysokou slevou. Ta ale ve skutečnosti žádnou slevou není. Cena oblečení, bot nebo náušnic je buď stejná, jako o dva týdny dříve, nebo dokonce vyšší a tím pádem pro kupující méně výhodná.

Opravdové slevy na Modio.cz

V Modio.cz zpracováváme každý den miliony produktů ze stovek největších eshopů. Během tříletého působení na trhu jsme zjistili, že ne všichni prodejci se chovají férově. Z dat prodejců vidíme, že průměrně 110 000 produktů z celkového počtu několik milionů je každý den ve slevě. Skutečnost je ale taková, že díky různým machinacích s cenou se reálná sleva týká jen 10% ze zmíněných 110 000 produktů. Tedy cca. 10 000 produktů.

Jak vypadadá falešná sleva?

Dámská bunda Alpine Pro stála u nejmenovaného prodejce 11. listopadu 2 599 Kč, prodejce ji 21. listopadu zdražil na 3 499 Kč, aby ji 24. listopadu opět zlevnil na původních 2 599 Kč. Výsledná cena je tedy stejná jako na začátku, ale u cenovky se vyjímá nápis "Sleva 30%".

Ukázka falešné slevy

Totéž se opakovalo 26. listopadu, kdy bunda opět zdražila na 3 499 Kč, aby byla 30. listopadu opět zlevněna na 2 599 Kč. Tedy stejný trik dvakrát za jediný měsíc!

Jak fungují Opravdové slevy?

Náš algoritmus každodenně prochází miliony položek ze stovek e-shopů s módou. Zapojeny jsou největší online prodejci módy u nás jako About You, Answear, Zoot, eObuv, Modivo, Mall, Bibloo, Astratex a mnoho dalších.

Aby se produkt dostal až do výběru sekce Opravdové slevy, musí být cena alespoň o třicet procent nižší, než za kterou se produkt prodával poslední dva měsíce. Pokud tedy došlo ke skokovému navýšení ceny následované opětovným snížením, nabídka se do sekce Opravdové slevy nedostane. 

Samotný pokles ceny alespoň o třicet procent pro zařazení nestačí. Nabídka musí být zároveň nejvýhodnější. 

To znamená, že kďyz jeden prodejce zlevní boty z 2 000 Kč na 1 000 Kč, jedná se sice o slevu 50%. Pokud ale jiný prodejce prodává stejné boty za 1 000 Kč běžně bez slevy, nejedná se pro nás o opravdovou slevu. Slevu tedy zahodíme a v našem katalogu ji nenajdete.

Opravdové slevy se vyplatí sledovat každý den

Tenisky Converse se třpytkami, které se ještě v listopadu prodávaly za 1 425 Kč koupíte dnes ve slevě za 579 Kč.

Ukázka opravdové slevy

Denně registrujeme 1 000 až 10 000 opravdových slev. 10 000 je to v případě, kdy některý eshop plošně zlevní celé kategorie. Výjimkou nejsou slevy 50% až 60% na populární prémiové značky Tommy Hilfiger, GANT, Lacoste nebo Ralph Lauren.

Až 20 000 Kč jste mohli ušetřit při nákupu limitované edice mechanických švýcarských hodinek Tissot Heritage Navigator, které prodával Mall.cz ve slevě za 19 900 Kč. Běžná cena hodinek je 39 920 Kč a nejnižší cena na českém internetu byla 32 621 Kč.

Modio.cz - Opravdové slevy

Autor článku

Kateřina Umová

Kateřina Umová

Redaktor