Kde koupit olympijskou kolekci 2021 a nenapálit se u toho?

30.07.2021

Sportovním světem momentálně rezonuje jedna důležitá událost – letní olympijské hry v Tokiu. I když se o sport běžně příliš nezajímáte, v tomto případě je snadné nechat se strhnout lavinou nadšení. Navíc když se českým sportovcům daří. Abyste fandili stylově, koukněte na Alpine Pro olympijskou kolekci 2021. Kde ji koupit? Poradíme v článku.

Olympijská kolekce 2021 ve znamení Tokia

Budete-li si prohlížet obrázky oblečení na olympiádu, narazit můžete na dvě verze. Klasická Alpine Pro olympijská kolekce představuje běžné sportovní oblečení. Ozdobené je nápisy připomínajícími Českou republiku a prvky odkazujícími na samotnou významnou událost. Na oděvech tak najdete například pět olympijských kruhů, českou vlajku či slova v japonštině. Motiv i grafické prvky tokijské kolekce vytvořil akademický malíř Milan Jaroš, na kolekci se podíleli ale i sportovci – konkrétně Martin Doktor, Ondřej Synek, Tomáš Kraus a Kateřina Neumannová.

Vedle klasické verze existuje také olympijská kolekce určená pro sportovce na slavnostní zahájení her. Tato kolekce byla navržená s cílem uctít jak české, tak japonské tradice. Zároveň odkazuje na památný rok 1964, kdy na olympiádě v Tokiu zazářila gymnastka Věra Čáslavská. Pokud jste slavnostní nástup zemí sledovali na vlastní oči, česká olympijská kolekce vám mohla připomínat klasický český kroj. Látka je ozdobená unikátní technikou potisku zvanou modrotisk. Zajímavým prvkem je vějíř, který čeští sportovci v průvodu drželi v ruce. Ještě doplníme, že za touto olympijskou kolekcí stojí ilustrátorka a oděvní návrhářka Zuzana Osako.

Vyjádřete podporu českým sportovcům

Proč byste si něco z nové olympijské kolekce měli koupit i vy? Olympijská kolekce je v prodeji maximálně jednou za dva roky, vyrobena je jen v limitovaném počtu kusů. Máte tak jistotu, že v ní nebude chodit každý. Navíc oblečením vyjádříte podporu českým sportovcům i celé České republice. Sportovní oděv navíc využijete i po skončení olympiády. Všechny kousky jsou totiž vyrobené z kvalitních a funkčních materiálů.

Nákup proveďte v ověřeném obchodě

Svůj šatník byste chtěli doplnit o některý kousek z olympijské kolekce 2021? Nenechte se napálit pochybnými e-shopy. Monopol na vytváření olympijských kolekcí má již od roku 2010 česká značka Alpine Pro. Právě v jejím e-shopu a kamenných prodejnách jednotlivé kusy oděvů zakoupíte. Budete tak mít jistotu, že pořizujete originální Alpine Pro olympijskou kolekci 2021. 

Naopak doporučujeme si promyslet nákup v dalších e-shopech, které olympijskou kolekci také mohou prodávat. Například internetový obchod Bonky bývá kritizován za pozdní dodání zboží, které mnohdy ani neodpovídá popisku na webu. Podobně negativní ohlasy jsou také na e-shop Balando. Vždy je lepší strávit pár minut navíc čtením recenzí, než později splakat nad výdělkem.

zdroj fotografií: Alpine Pro