Jak vybrat dokonalé pánské sandály pro horké letní dny?

11.06.2019

Horké dny jsou tady a přišel čas zahodit tenisky na chvíli do botníku a užívat si pohodlnou vzdušnou obuv, jakou pánské sandály rozhodně jsou. Pokud jste zjistili, že ty vaše loňské už mají to nejlepší za  sebou, kupte si nové. Při výběru přihlédněte k tomu, kde a kam je chcete nosit a podle toho zvolte správný model. Jak vybrat ty správné?

Sandálová obuv se řadí do několika typů. Některé jsou vhodné do města, jiné do přírody, k vodě nebo na sport. Také design se různí od velmi elegantního a moderního až po sportovní verzi. Pak jsou tu ještě barvy, kde si najde každý své oblíbence.

Pánské sandály páskové

Lehké a pohodlné páskové sandály nesmí v našem výčtu chybět. Nohy v nich krásně větrají, odpočinou si od uzavřených bot a vypadají skvěle. Můžete vybírat mezi verzemi do města i do přírody. Jestliže se chystáte s nimi vstupovat do vody, hodí se gumová stélka. Pohodlnější je ale kožená. Nezapomeňte myslet i na správné odtlumení, abych vás nohy nebolely.

Pánské sandály do města

Městské sandály mají obvykle speciální podešev a stélku. Ta se hodí při celodenní chůzi po asfaltu, betonu či dlažbě. Využijete je hlavně do práce, na rande, kratší procházku nebo kamkoliv jinam, kde se nechystáte lézt po horách a jiných terénech. Sandály do města jsou k dostání s protiskluzovou stélkou, masážní, ortopedickou či plochou.

Pánské sandály sportovní

Sportovně založení muži ocení sportovní nebo také outdoorové sandály Ty se hodí na časté výlety do přírody, ale i na běžné nošení. Můžete v nich podnikat túry do hor, ale klidně i vyrazit k moři, jít do města nebo kamkoliv jinam. Jejich využití je skutečně všestranné. Oproti městským sandálům mívají kvalitnější a pevnější podrážku, aby vydržely větší zátěž a poskytly pohodlný a bezpečný pohyb. V kolekcích najdete modely, které mají uzavřenou i otevřenou špičku. Zaleží na vás, čemu dáváte přednost.

Pánské kožené sandály

Jsou lidé, kterým nevadí umělé materiály nebo je mají dokonce radši a pak tu jsou tací, kteří by do jiných než kožených nešli. Pokud se nejedná o sportovní verzi, dávají pánové přednost právě koženým sandálům. Takové botky stojí sice trochu víc peněz, ale se správnou péčí vám vydrží mnoho let stále stejně krásné a nezničené, navíc boty z pravé kůže neobsahují chemické nebo toxické látky, kůže je měkký a pružný materiál, který se dobře přizpůsobí tvaru nohou. Nohy se v nich navíc tolik nepotí a boty nezapáchají.

Jak poznat kvalitní pánské sandály?

Kvalitní sandály mají perfektně vyřešené popruhy spojující nohu s podešví, bývají vypolstrované a nastavitelné. V botě se musíte cítit pohodlně a mít možnost nastavit si popruhy tak, aby vám botky dobře seděly a držely. Když se vám v nich bude noha hýbat ze strany na stranu, příliš příjemná chůze to asi nebude a v terénu ani bezpečná.
Užitečnou vlastností je i tlumení nárazů. Kvalitní odpružení zajistí mnohem vyšší uživatelský komfort při nošení.

Vyměňte staré za nové

Pánové, zahoďte staré sešlapané sandály a obujte šmrncovní nové. Vyrazte do letních dnů se stylovým obutím, ať už se chystáte na schůzku, do práce, na festival nebo do přírody.
Které se stanou vaším letošním favoritem?