Jak mít větší poprsí bez operace? Stylingové triky, které fungují

26.05.2022

Velikost prsou je dána nejen vašimi rodinnými geny, ale také kombinací životního stylu, cvičení, tělesné hmotnosti a věku. Majitelky malého poprsí obvykle nemají potíže se sportem a mohou volně nosit různé formy oblečení a výstřihů. Přesto jsou malá ňadra pro mnoho žen zdrojem stresu a studu. Pokud i vás trápí tento problém, máme pro vás několik tipů, jak tuto část těla opticky zvětšit.

Dobře padnoucí podprsenka je základ

Noste podprsenku, která vám správně padne. Příliš malá zploští ňadra a zdůrazní faldíky na zádech, příliš velká zase způsobí, že vaše ňadra budou volně viset a v důsledku toho budou vypadat ještě menší, než ve skutečnosti jsou. Nevíte-li si s výběrem podprsenky rady, přečtěte si náš článek Jak určit správnou velikost podprsenky nebo se poraďte s vyškoleným personálem přímo ve specializovaném obchodě.

Pamatujte na to, že velikosti podprsenek nejsou standardizované, takže velikost, která vám dobře padne u jedné značky, vám u jiné značky nemusí sedět vůbec. Zaměřte se především na šířku obvodového pásu, ne na velikost košíčků.

Skvělou volbou jsou vyztužené nebo push-up podprsenky, které vaše prsa pozvednou a zvětší až o dvě nebo tři velikosti. Máte tendenci sáhnout po menších košíčcích, které zajistí větší push-up efekt? Nedělejte to, z dlouhodobého hlediska mohou být nebezpečné pro vaše zdraví. Vycpávky volte silikonové nebo gelové, které se vašim prsům přizpůsobí lépe než molitanové. Výsledek tak bude přirozenější.

Silikonová podprsenka zvládne zázraky

Někdy chceme, aby naše ňadra vypadala opravdu úchvatně, například během svatby, silvestrovské párty, plesu či jiné důležité události. V těchto případech zbytečně často saháme jen po těch šatech, které si můžeme vzít k naší běžné denní podprsence, protože jen v ní naše prsa vypadají větší. A šaty s výstřihem nebo odhalenými rameny, které se nám moc líbí, zase odkládáme.

Takový problém mohou vyřešit silikonové vložky nebo silikonová samolepicí podprsenka. Díky tomu získáte plný a přirozený dekolt.

Ozdoby, mašle a fiži odvedou dobrou službu

Fiži, mašle, módní řasení a další ozdoby se od teď stanou vašimi novými přáteli. Opticky totiž dokážou zvětšit menší ňadra. Podobného efektu dosáhnete, pokud zvolíte velký ozdobný šperk jako přívěsek nebo brož.

Korzety vytvoří smyslnou a ženskou postavu

Korzety jsou tuto sezónu velmi módní, a navíc zvládnou to, co žádný jiný prvek ve vašem šatníku – zdůrazní ženské tvary, zvednou ňadra a zúží pas, čímž získáte velmi smyslnou a ženskou postavu. Příliš to však nepřehánějte, jinak budete působit groteskně.

Správné vzory a potisky upoutají pozornost

Pokud chcete, aby se pozornost lidí soustředila na vaše poprsí, vybírejte halenky a trička z materiálů s velkým potiskem, kostkami, vodorovnými pruhy nebo ty se vzorem pouze na linii poprsí. Vyzkoušet můžete také košile s hlubokým výstřihem, které odhalí váš dekolt, ale ne tolik, aby vaše ňadra vypadala menší. Dobrou službu udělá rovněž color blocking, tedy nošení topů, které mají v oblasti prsou světlou barvu a pod prsy naopak tmavou barvu.

Roláky nebo trička s volány zdůrazní vaše poprsí

Další snadný trik, jak dosáhnout toho, aby vaše prsa vypadala větší, než ve skutečnosti jsou, je volba oblečení, které zdůrazní vaše poprsí. Podle specialistů halenky nebo svetry s rolákem zdůrazňují jemnou strukturu a odhalují ženské křivky včetně prsou. Ideální jsou také košile, topy a šaty s volánem v oblasti prsou. Zapomeňte ale na příliš upnuté kousky, které způsobí, že vaše prsa budou vypadat menší.

Make-up zvětší prsa o dvě velikosti

Vystínujte si ňadra make-upem. Zní to extrémně? Možná trochu. Zejména na filmových festival je to ale zcela běžná praxe. Toto řešení tak můžete použít na speciální příležitosti jako plesy, svatby nebo večírky. Stačit vám k tomu bude pouze pár tahů štětcem. Jen si dejte pozor, aby se vám make-up nedostal na šaty nebo košili.

Postup je následovný:

  • Oblečte si oblečení, které budete nosit.
  • Do přední části košile vložte kapesníček nebo toaletní papír, abyste ji ochránily před make-upem.
  • Olemujte prsa světlejším korektorem, vytvořte pěkný tvar poprsí a následně trošku rozetřete.
  • Tmavým make-upem vystínujte prsa, aby získala 3D efekt.
  • Na štětec naneste tmavé oční stíny a s ním přejíždějte po okrajích vašich ňader.
  • Znovu použijte světlý korektor, kterým v horní linii prsou vytvoříte dojem linie „doztracena“.
  • Celé dílo je nutné zmatnit pudrem, aby výsledek vypadal přirozeně.
  • Na závěr můžete na prsa nanést trochu oleje, aby vypadala větší.

Přestaňte se hrbit

Hrbíte se v práci, u televize, při čekání na autobus? Přestaňte s tím a zdokonalte držení svého těla. Toto je nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak zvětšit drobná prsa. Páteř by měla být rovná, ramena dozadu a ruce podél těla, ne složené přes hrudník. Díky tomu budete vypadat nejen vyšší, ale také sebevědomější.

V každém případě si pamatujte, že nezáleží na tom, zda jsou vaše prsa malá, nebo velká. Každá žena je unikátní a každá má prsa krásná.