Haute couture fashion week je u konce. Co všechno bylo letos k vidění?

14.07.2020

Haute couture je francouzský mezinárodně používaný termín z oblasti módy. Používá se pro oblečení, které bylo ušité na míru a zároveň bylo vyrobeno v Paříži. Při výrobě těchto kousků se používají výhradně vysoce kvalitní a drahé látky. Titulem Haute couture se přitom pyšní jen několik vybraných módních domů, které v nedávné době představily své kousky v rámci tradičního fashion weeku. 

Letos poprvé pouze online

Vzhledem k aktuální situaci bylo rozhodnuto, že Haute Couture Fashion Week letos poprvé proběhne pouze online. Módní domy si proto při této příležitosti nejčastěji připravily videa, která v rámci haute couture fashion weeku prezentovaly. Čím se vybraní umělci inspirovali?

Christian Dior

Významný módní dům Christian Dior se pod vedením Marii Grazii Chiuri rozhodl svoji kolekci předvést prostřednictvím krátkého filmu. Ve své kolekci se vrací k základním hodnotám Haute Couture, přičemž klíčový model symbolizují šaty. Ve filmu se objevují mýtičtí tvorové, které jednotlivým kreacím přidávají zvláštní magický nádech. Podkres poté tvoří hudba známého skladatele a dirigenta Paola Buonvina.

Balmain

Módní dům Balmain v letošním roce oslavil 75. výročí. Haute Couture Fashion Week přitom byl skvělou příležitostí pro Oliviera Rousteinga prezentovat jeho první couture kolekci. Tu originálně vyobrazil na vodě, která má oslavovat náš pomyslný návrat k normálnímu životu. Kolekce byla odhalena na palubě lodi, která plula na řece Seině. O živý hudební doprovod se postarala Zpěvačka Yseult.

Chanel

Kolekce Chanelu pro Haute Couture Fashion Week byla ztělesněna pod rouškou „punkové princezny vycházející z„ Le Palace “za úsvitu“. Kreativní ředitel se zde přitom více inspiroval Karl Lagerfeldem než klasickou módou Chanelu. Kolekce byla představena formou videa a řady fotografií. 

Schiaparelli

O navržení Haute Couture kolekce značky Schiaparelli se zasloužil Daniel Roseberry. Při příležitosti fashion weeku přitom byla představena formou náčrtů, které tvořil v době karantény na lavičce na Washington Square. 

Giambattista Valli

V kolekci Giambattisty Valli se objevují nejznámější prvky této značky, přičemž návrhářka zároveň pěje ódu na francouzské hlavní město. Pro prezentaci byl vytvořen speciální lookbook, zároveň si můžete prohlédnout i backstage video. 

Dolce & Gabbana Alta Moda 

Kolekce Dolce & Gabbana je v podstatě výzvou k cestování. Obvykle k prezentaci dochází v rámci výletu. V loňském roce například hosté letěli na Sicílii, aby objevili sbírku inspirovanou řecko-římským uměním před chrámem Concordia v Agrigento.