ADIDAS ADIZERO ADIOS 4: pomocník pro nejlepší výkony (Recenze 2019)

06.09.2019

Je vaším snem uběhnout maraton? Případně, jste zastánci běhu na opravdu dlouhou trať? Pokud ano, rozhodně by vám ve výbavě neměly chybět tenisky Adidas ADIZERO ADIOS 4. Pojďme se společně mrknout na to, čím si podmanily celý běžecký svět.

Potřebujete boty, které vás nenechají ve štychu ani v případě, že s nimi podniknete běh na opravdu dlouhou vzdálenost? Pak nejspíš víte, že jejich hledání se může rovnat nikdy nekončící noční můře.

Ačkoliv většina lidí stavěla na piedestal tenisky Adidas ADIZERO ADIOS 3, někteří u nich spatřovaly několik nedostatků, které jim znepříjemňovaly jejich nošení. To se naštěstí změnilo a dočkali jsme se aktualizace, která je zase o krok blíže k pomyslné dokonalosti.

Nyní si řekneme, čím jsou Adidas ADIZERO ADIOS 4 tak výjimečné.

O ADIDAS ADIZERO ADIOS 4

Adidas ADIZERO ADIOS 4 je pokračování řady běžeckých bot, které jsou určené pro extra dlouhé tratě a závody. Jsou velmi dobré i pro intenzivní a rychlé tréningy, během kterých se potřebujete na výkon bot stoprocentně spolehnout. Díky skvělému designu a vlastnostem si tyto boty oblíbili sportovci napříč celým světem.

Vzhled

Tenisky Adidas ADIZERO ADIOS 4 se už na první pohled řadí ke klasickým sportovním teniskám. Jen s tím rozdílem, že za jejich designem stojí mistr svého řemesla, japonský obuvník Omori, který jim nadělil nebývalou odolnost a kvalitu.

Modely z této řady jsou k dostání v několika barvách, z nichž nejoblíbenější je kombinace černé a bílé, případně červené, bílé a černé. Jejich povrch je potažen síťovinou, která je nejen velmi efektní, ale také napomáhá lepšímu odvětrávání vlhkosti při běhu. Obě strany pak doplňují obligátní pruhy, které jsou pro Adidas typické.

Bota samotná je relativně úzká a směrem dopředu se viditelně rozšiřuje do stran. Pozornost upoutá i podrážka, která je spíš vyšší. Když se na ni podíváte ze spodu, uvidíte, že má vzorek i do trochu náročnějšího terénu. (Tráva, hlína...)

O pohodlnost nošení se postará nevyčnívající pata, krátký jazyk a klasické tkaničkové vázání. Podobně jako u nižších verzí ADIZERO ADIOS je bota výborně odpružená, takže pro vás bude i dlouhý běh mnohem pohodlnější.

Další parametry Adidas ADIOS ADIZERO 4

U běžeckých bot, a zvlášť takových, které jsou vystavené takové zátěži se hodí znát i jejich další parametry, které vám případně pomohou s jejich výběrem.

Adidas ADIOS ADIZERO 4 disponují:

• Podešví Adiwear
• Gumovou podešví Continental
• Mezipodešví s odpružením Boost
• Lehkou gramáží (226 g)
• Pevnou konstrukcí
• Lépe sedící velikostí, než je obvyklé u nižších řad
• Trochu větším prostorem pro nohu
• Přilnavou podrážkou
• Vysokou odolností
• Skvělou odezvou

Asi nejlepší věcí na Adidas ADIOS ADIZERO 4 je to, že jsou oproti předchozímu modelu o něco lehčí. Také je v nich trochu více místa pro nohy, což má za následek větší komfort v průběhu běhání. Jinak se ale jedná o prakticky totožné boty, jakými jsou Adidas ADIOS ADIZERO 3.

Bohužel, musíme konstatovat, že i přes velké množství pozitiv mají pár nevýhod. 

Mezi ty nejvýraznější patří skutečnost, že:

• Vás použitý materiál může trochu škrábat
• Boty mohou být pro lidi s širší nohou překvapivě úzké

Od koupě těchto tenisek vás může odradit i jejich cena, která je pochopitelně o něco vyšší, než u běžnějších modelů běžeckých bot. Na druhou stranu, za vyšší cenu dostanete kvalitně vyrobenou botu, která má vychytané mouchy předchozího modelu a která je dimenzovaná i pro opravdu velkou zátěž.

Celkové hodnocení běžců

Když se podíváme na celková hodnocení, Adidas ADIZERO ADIOS 4 z nich vycházejí opravdu velmi dobře.

Alexandr, si tyto tenisky koupil prostřednictvím Amazonu a říká, že se jedná o nejlepší běžecké boty na světě, díky kterým si může plně vychutnat kontakt s takřka jakýmkoliv povrchem, na kterém zrovna běží.

Oproti tomu Dale, která si kupovala boty od stejného prodejce nemá s tímto modelem ani trochu dobrou zkušenost. Už asi po měsíci běhání se boty začaly rozpadat a k tomu všemu se přidalo i rychlé ustupování Boost podešve. Kvůli této zkušenosti je přesvědčená, že ačkoliv jsou boty krásné a opravdu velmi lehké, hodí se spíš pro nenáročné procházky po venku.

Nejspíš ale šlo o vadný kus, jelikož John říká, že tyto boty nosí na sprint a nemá s nimi ani trochu problém. Boty sedí, jsou lehké a dávají mu přesně to, co od jejich nošení čekal.

Celkově model Adidas ADIZERO ADIOS 4 získal na portále Amazon.com 3,9 hvězdiček z 5 (16 hodnocení). Plný počet hvězdiček mu udělilo 61 % kupujících. Portál RunRepeat.com dal těmto botám hned dvojité hodnocení. Běžní uživatelé jim věnovali 4,6 hvězdiček z 5 (6941). Podle expertů z řad odborníků si Adidas ADIZERO ADIOS 4 zaslouží 92 bodů ze 100 (12 recenzí).

Podle nás rozhodně neprohloupíte, pokud vlastnosti Adidas ADIZERO ADIOS 4 vyzkoušíte sami na sobě.