Turistické boty

Pokud to s turistikou myslíte vážně, správnou obuv na hory nepodceňte. Krásné výhledy a kouzlo přírody si vychutnejte v kvalitních botách od renomovaných světových i českých výrobců.

Turistické boty

Turistické boty

Kvalitní turistické boty poskytnou nohám oporu a stabilitu

Čeká vás dobrodružství? Na nepromokavé turistické boty se můžete v terénu spolehnout! Pokud se chystáte na náročnější výšlap, trekingová obuv Mammut s podrážkou vhodnou do horských terénů vám nesmí chybět. Turistická a sportovní obuv z nabídky Decathlon a Sportisimo vám zase zajistí příjemné zážitky v přírodě během celého roku.

Náš tip

O turistickou obuv dobře pečujte

Každý milovník turistiky ví, že o trekingovou obuv je třeba dobře pečovat. Základem je pravidelné čištění a impregnace.

Outdoorové boty jsou neustále vystavovány nástrahám počasí, a proto byste neměli zapomenout na jejich pravidelné čištění – ideálně po každé náročnější túře.

Pokud jde o impregnaci, nejlepší způsob, jak zjistit, zda je třeba boty opět naimpregnovat, je pomocí jednoduchého testu. Vrchní část bot doma pokropte vodou a pozorujte, zda se voda vsakuje. Pokud ano, znamená to, že je nejvyšší čas vaše boty opět naimpregnovat.

O turistickou obuv dobře pečujte
O turistickou obuv dobře pečujte
O turistickou obuv dobře pečujte

Slaďte turistické boty s funkčním oblečením

Vybírat můžete z dámských a pánských modelů od osvědčených značek. K dispozici je pestrá paleta barev a designů, které sladíte k legínám či outdoorovému oblečení. Nebo upřednostníte kožené turistické boty? Ani v chladných dnech nemusíte sedět doma. U nás najdete také zimní turistické boty, abyste ve sněhu nevymrzli!