Školní batohy pro 1. stupeň

Nástup do školy vyžaduje důslednou přípravu a nákup aktovky pro prvňáčka je jedním z nejdůležitějších úkolů pro rodiče. Prohlédněte si rozmanité designy batohů s oblíbenými motivy pro žáky prvního stupně.

Školní batohy pro 1. stupeň

U nás najdete ty nejlepší školní aktovky

Důležité je vybrat tašku správné velikosti zohledňující výšku školáka, vrchní část by neměla přesahovat ramena, spodní boky. Upřednostněte školní tašku s ergonomicky tvarovanou zádovou částí s polstrováním, aby nebránila zdravému vývoji páteře a odnesla všechny školní pomůcky, aniž by se zařezávala nebo tlačila.

Náš tip

Je lepší aktovka nebo školní batoh?

Aktovku obvykle tvoří jedna komora rozdělená na jednu či dvě velké přihrádky, díky tomu se v ní malí žáci snadno zorientují, stačí otevřít klopu. Samozřejmostí je rovněž pevné dno a stabilní konstrukce.

Batohy jsou obvykle populárnější u starších žáků. Mají několik komor s vlastním zavíráním, z toho důvodu může být pro prvňáčka obtížné najít, co má kde uloženo.

Je lepší aktovka nebo školní batoh?
Je lepší aktovka nebo školní batoh?
Je lepší aktovka nebo školní batoh?

Upřednostněte co nejsnazší školní aktovky

Školáci toho musí každý den nosit v tašce dost. Penály, svačinové boxy, láhev s vodou, sešity a učebnice dají zabrat a riskovat přetížení, skoliózu či nesprávné držení těla nechce nikdo. Školní aktovka pro žáky prvního stupně nesmí vážit více než 1 200 gramů. Naplněná by neměla vážit více než 10 % hmotnosti dítěte.