Perlové náramky

Perly byly velmi ceněným darem již ve starověké Číně. Dnes už se s nimi neplatí, jejich aura jim však zůstala. Stále jsou považovány za symbol luxusu, jemnosti, čistoty a elegance. Perlový náramek, ideálně v kombinaci s náušnicemi či náhrdelníkem, je tak doplňkem, který by neměl chybět žádné ženě.

Perlové náramky

Perly: po staletí ceněný symbol lásky a čistoty

Ve starověké Číně byly cenným darem, Kleopatra díky nim vyhrála sázku nad Marcem Antoniem a staré hinduistické listiny je spojují s Měsícem a považují je za symbol lásky a čistoty. Řeč je o perlách, nejstarším drahokamu na světě. Perlový náramek si svůj nádech luxusu a exkluzivity ponechal dodnes – ať už zvolíte náramek z říčních perel nebo z těch mořských, klasické bílé či černé perly nebo jednodušší stříbrný náramek s perlou, vždy dostanete nadčasový doplněk, který se nikdy neztratí.

Náš tip

Perlový náramek vyšperkuje každý outfit

Nezáleží na tom, zda preferujete ležérní či elegantní módu, perlový náramek udělá dojem za každé situace.

Společně s perlovými náušnicemi, náhrdelníkem či doplňky do vlasů je perlový náramek jedním z nejoblíbenějších šperků ke svatebním šatům.

Společenským šatům dodá punc luxusu, strohým byznys kostýmkům přidá špetku decentní ženskosti. Podtrženo a sečteno, perlový náramek je doplněk, který sluší každé ženě a dá se nosit kdykoli a kamkoli.

Perlový náramek vyšperkuje každý outfit
Perlový náramek vyšperkuje každý outfit
Perlový náramek vyšperkuje každý outfit

Jak poznat pravý perlový náramek?

I perlový náramek z umělých perel dokáže udělat spoustu parády, pokud však někomu chcete koupit perly jako dárek, který má být opravdu exkluzivní, zaměřte se na pravé perly. Pravé perly mají velikost maximálně 1,5 cm a jejich povrch není dokonale kulatý a hladký jako u perel umělých. Perlový náramek z pravých perel je uzlíkovaný a utažený, těžší, při natažení studený a více lesklý – dáte-li ho pod lampičku, uvidíte, že výrazněji odráží světlo.