Pánské sluneční brýle 2023

Sluneční brýle byste ve své výbavě rozhodně neměli postrádat. Jsou totiž důležitou ochranou pro váš zrak, a to nejen když jedete k moři nebo na hory. Kromě stylu rozlišujeme sluneční brýle na klasické, polarizační a zrcadlové. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Pánské sluneční brýle 2023

Pánské sluneční brýle: módní doplněk i ochrana zraku

Sluneční brýle jsou tím, co dodá outfitu onu závěrečnou tečku – pro muže jsou jednoznačně nejstylovější volbou sluneční brýle pilotky, originálně a sofistikovaně pak vypadají kulaté lenonky. Při výběru byste ale neměli dbát pouze na vzhled, neméně důležitá je míra ochrany zraku. Z toho samého důvodu by vám sluneční brýle neměly chybět ani v případě, kdy si na doplňky příliš nepotrpíte.

Náš tip

Kdy se vám budou hodit polarizační brýle?

Potřebujete sluneční brýle na sport, řízení auta nebo prostě jen chcete kvalitní ochranu zraku při zachování viditelnosti?

Pak se vám rozhodně budou hodit polarizační sluneční brýle, jež jsou opatřené speciálním filtrem, který odráží horizontální světlo a umožňuje pronikání světla vertikálního.

Sluneční brýle s polarizací poskytují jasné vidění barev s ostřejšími kontrasty a zároveň redukují odrazy a snižují míru oslnění, díky čemuž vaše oči nejsou tak unavené.

Kdy se vám budou hodit polarizační brýle?
Kdy se vám budou hodit polarizační brýle?
Kdy se vám budou hodit polarizační brýle?

Čím se liší zrcadlové brýle od těch polarizačních?

Zrcadlové sluneční brýle vám stejně jako ty polarizační poskytnou zvýšenou ochranu zraku a sníží únavu očí. Vzhledem k povrchové úpravě však dochází pouze k odrazu světla, nikoli k propouštění, viditelnost je tedy horší. Na řízení auta tak nejsou příliš vhodné, zato vám skvěle poslouží u moře nebo na horách. A jaké vybrat? Mezi nejkvalitnější patří pánské sluneční brýle Ray Ban spojující kvalitu i styl.