Jarní polokozačky

Westernové boty, šněrovací polokozačky a polokozačky na platformě v metalických či pastelových barvách, s geometrickými podpatky
i řetízky – to všechno jsou trendy pro obouvání na jaro 2023. Který z nich zvítězí u vás?

Jarní polokozačky

Jaro 2023 velí nazout (nejen) šněrovací polokozačky

Jaké jarní polokozačky by vám letos na jaře neměly chybět? V módě jsou šněrovací polokozačky ve viktoriánském stylu, westernovky, gumáky, klasické martensky, boty s potisky a výšivkami, platformy nebo džínovina. Pokud zrovna nepatříte mezi ty, které se vezou na vlně každého trendu, pak věřte,
že i klasické jarní polokozačky typu perka nebo Chelsea boots jsou tím, co můžete nosit každou sezonu.

Náš tip

Polokozačky na platformě s řetízky jako naprostý hit

Platformy jsou trendem již několik let. Nyní se k nim však přidaly ještě řetízky, někdy přímo řetězy, které celkový dojem z vašeho outfitu doslova vyšperkují k nepoznání.

A s čím polokozačky na platformě nosit? Zvolíte-li o něco drsnější a rockovější styl bot, budou k nim perfektní kožené legíny či kalhoty, pozornost připoutá kožená sukně či kraťasy. Ve variantě s jemnějšími řetízky a pásky můžete sáhnout i po elegantnějším oblečení.

Ať už si vyberete jakékoli polokozačky na platformě, vždy platí, že nejlépe uděláte, necháte-li je vyniknout, tzn. délka kalhot bude maximálně ke kotníkům.

Polokozačky na platformě s řetízky jako naprostý hit
Polokozačky na platformě s řetízky jako naprostý hit
Polokozačky na platformě s řetízky jako naprostý hit

Jarní trendy, se kterými vás nikdo nepřehlédne

Klasické béžové, hnědé nebo černé polokozačky jsou základem, který se rozhodně vyplatí mít po ruce. Když ale přijde na řadu chuť si s módou maličko víc vyhrát a zpestřit outfit něčím, co jen tak někdo nenosí, přijdou vhod odvážnější modely. Chcete-li tedy něco nápaditějšího, jsou letošním hitem jarní polokozačky s geometrickými podpatky, se zvířecími vzory, v pastelových nebo metalických barvách, se třpytkami nebo výraznými zipy přes nárt.