Dámské kašmírové svetry

Kašmírové svetry jsou vyrobeny z jemné srsti kašmírských koz. Známé jsou pro svou hřejivost, měkkost a odolnost, díky čemuž patří mezi oblíbené oblečení do chladného počasí. Kašmír je obvykle dražší než jiné druhy vlny, a to zejména kvůli pracnému procesu zpracování.

Dámské kašmírové svetry

Milovnice svetrů potřebují jeden kašmírový…

Rozhodla jste se, že letos nebudete šetřit na kvalitě a dopřejete si snový kašmírový svetr? Vlna získaná z kašmírských koz je tím nejluxusnějším a nejhřejivějším materiálem, jaký si můžete na zimu dopřát. Jak ale při výběru nepřestřelit? Řiďte se našimi tipy, ale především také pocitem, jak je vám svetr příjemný na dotek. To je důležitější než všechny základní poučky.

Náš tip

Nenachytejte se už při nákupu

Někdy se svetr tváří jako pravý kašmírový, skutečnost však může být jiná. Ušetřete si zklamání a věnujte pozornost cedulce ještě před nákupem.

Veškeré oblečení, které na sobě nenese označení 100% kašmír, není z pravého kašmíru, ale z různých směsí. Neočekávejte proto stejné vlastnosti. Zároveň však takový svetr nemusíte hned zatracovat. Setkáte-li se například s kombinací kašmíru a hedvábí, bude se jednat o luxusní kousek, který se hodí pro teplejší období.

Nenachytejte se už při nákupu
Nenachytejte se už při nákupu
Nenachytejte se už při nákupu

Jak poznat kvalitní kašmírový svetr?

Při výběru vašeho nového svetru vyzkoušejte zatáhnout za látku do stran. Pokud se nevrátí do původního tvaru, svetr nebyl precizně upleten. Důležitá je přitom i délka vláken. Čím delší, tím lepší. Svetr nebude žmolkovatět a bude lépe držet tvar. Vlákna kvalitního svetru mívají délku okolo 30 mm, prémiová délka může být 36 mm a více. Dále zhodnoťte počet vrstev a samozřejmě celkový komfort, který svetr poskytuje.