Dámské bokové džíny

Jsou zpátky a jsou ještě nižší než kdy dřív. Džíny s nízkým pasem neboli bokové džíny jsme již v minulém roce mohli vídat na některých celebritách, čímž se nastartoval boom, který letos roste raketovou rychlostí. A jak se nosí bokové džíny v roce 2022?

Dámské bokové džíny

Džíny s nízkým pasem jsou znovu in. Jaké vybrat?

Džíny s nízkým pasem se znovu vrací a stávají se povinnou výbavou všech, kteří chtějí jít s dobou. Nejžhavějším kouskem jsou bokové džíny střihu „baggy“, tzn. volné široké nohavice pytlovitého střihu, nejlépe ještě roztrhané, čímž si odškrtnete hned tři trendy najednou a zároveň se budete cítit pohodlně. Pokud vám volný střih nesedí, nic nezkazíte klasikou typu bokové džíny v rovném nebo skinny střihu.

Náš tip

Mohou bokové džíny ještě něčím překvapit? Rozhodně ano!

Ano, rozhodně mohou. Džíny s nízkým pasem se vrátily, aby nám ukázaly, že mohou být nižší než kdy jindy!

Pokud tak nízké neseženete, můžete pas klidně ohrnout, i to patří mezi letošní trendy. Dalším trendem jsou pak vykukující pásky. Spíše než o nevzhledně vykukující tanga se ale jedná o pásky našité k džínám.

A šmrnc mají také roztrhané džíny, nášivky, chlupaté náplety, třásně, potisky, krajky a folklorní výšivky nebo třpytky – to vše je letos povoleno.

Mohou bokové džíny ještě něčím překvapit? Rozhodně ano!
Mohou bokové džíny ještě něčím překvapit? Rozhodně ano!
Mohou bokové džíny ještě něčím překvapit? Rozhodně ano!

Komu bokové džíny sluší a kdo by se jich měl vyvarovat?

Džíny s nízkým pasem mají jednu nevýhodu – neodpustí ani pár kilogramů navíc, zvlášť ty s extrémně nízkým sedem. Nehodí se tak pro ženy, které mají hodně široké boky a pozadí nebo větší bříško. Pro tyto případy doporučujeme zvolit raději džíny s vysokým pasem. Pokud však trváte na džínách s nízkým pasem, zkuste si k nim vzít peplum top nebo delší tuniku, které dokážou problematické partie zakrýt a odvést od nich pozornost.