Babydoll šaty

Pátrání po pohodlných letních šatech, které vám dodají dívčí šmrnc, právě skončilo – babydoll šaty jsou přesně tím, co hledáte. Nenechte se zmást názvem, babydoll šaty nejsou přeslazené šatičky pro panenky, ale vysoce elegantní kousek pro všechny příležitosti.

Babydoll šaty

Babydoll šaty: kde se vzal tento hravý styl?

Hravé, svůdné a zároveň pohodlné, to jsou babydoll šaty, které si oblíbily i celebrity jako Rihanna, Jessica Alba nebo Sienna Miller. Jejich původ sahá až do roku 1956, kdy do kin vstoupil film Baby Doll s Carroll Baker v hlavní roli. Ve filmu je Carroll nosila jako noční košili, v průběhu času však babydoll šaty získaly podobu vhodnou pro denní nošení a zařadily se mezi oblíbené kousky mnoha žen po celém světě.

Náš tip

Noste babydoll šaty s vkusem a grácií. Jak?

Abyste v babydoll šatech nevypadala příliš dětsky, vyhněte se kouskům v pastelových barvách, které jsou až příliš zdobené krajkami, a noste je vždy s botami na podpatku a ladící kabelkou.

Nezapomeňte ani na péči o pleť a dokonalý make-up, manikúru a pedikúru, které vám zařídí svěží vzhled.

Noste babydoll šaty s vkusem a grácií. Jak?
Noste babydoll šaty s vkusem a grácií. Jak?
Noste babydoll šaty s vkusem a grácií. Jak?

Jak dlouhé by měly být babydoll šaty? Záleží na věku

Babydoll šaty je možné nosit v každém věku, vždy si však pohlídejte jejich délku. Je-li vám pod 30 let, můžete si dovolit kratší šaty. Nezapomeňte ale na fakt, že vítr a babydoll šaty nejsou zrovna přátelé. Nad 30 let by měla délka šatů dosahovat alespoň do půlky stehen. Je-li vám přes 40 let, stále můžete babydoll šaty nosit, vezměte si k nim ale legíny nebo punčochy, které dodají sofistikovanější look.