Boty Salomon® Toundra Forces CSWP - černé

5 100,00 Kč Přejít do obchodu
Boty do extrému
Zateplené boty Toundra Forces CSWP splňují vysoké nároky příslušníků ozbrojených složek a speciálních jednotek. Boty jsou odolné, spolehlivé, bezpečné a díky skvělému zateplení zahřejí i v opravdu extrémních podmínkách. Produkt je vybaven moderní technologií Aerotherm, která zajišťuje opravdu vysoký teplotní komfort, a to v teplotách až do -40 stupňů Celsia.
Pohodlný pohyb v každém terénu
Produkt je připraven na ty nejhorší podmínky. Kromě toho, že vás udrží v teple v extrémně nízkých teplotách, je také voděodolný a navržen tak, aby co nejvíce zpříjemnil chůzi i v těžkém terénu.

Boty jsou určeny do zimních měsíců a chladných oblastí. S náročným povrchem si poradí speciální podrážka Contragrip. Ta představuje nový hluboký a hrubý vzorek podrážky, který zjednodušuje chůzi ve sněhu, blátě apod.
Překvapivě nízká hmotnost
Přestože je bota poměrně robustní a uvnitř velice dobře zateplená, překvapí svou lehkostí. Promyšlená konstrukce a kvalitní materiály umožnily snížit hmotnost boty na nutné minimum. Na rozdíl od konkurence se tak jedná o opravdu lehkou zimní botu, která je vhodná do jakéhokoliv chladného místa.
Praktická obuv
Aktivní technologie Energy Cell zajišťuje efektivní tlumení nárazů. Komfort zajišťuje podešev z EVA pěny, který skvěle tlumí nárazy, ale zachovává nízkou hmotnost boty. To oceníte hlavně při běhu v náročném terénu, kde nohy dostávají opravdu zabrat a každý gram váhy je znát. Náročný terén s sebou nese také riziko vniknutí malých kamenů, úlomků větví a nečistot do bot. Cizí předmět v botě může znatelně znepříjemnit užívání boty, což může v krizové situaci nebo bojovém nasazení snížit vaše soustředění.

Z tohoto důvodu jsou boty vybaveny jemnou síťovinou, která zabraňuje cizím předmětům vniknout do prostoru mezi vložkou a chodidlem. Ze stejných důvodů je jazyk boty na obou stranách spojen s bočními stranami boty.
Odolné materiály a taktické úpravy
Bota je vyrobena z kůže, která je potažena vrstvou polyuretanu, který zvyšuje odolnost materiálů a zajišťuje dlouhodobější životnost i v případě, že je bota vystavena extrémním podmínkám. Jelikož se jedná o botu určenou do bojových podmínek, je samozřejmostí, že na sobě nemá žádné odrazové prvky, které by mohly upoutat nechtěnou pozornost. Z taktických důvodů jsou boty navrženy tak, aby na sobě neměly žádné háčky a výstupky, které by mohly ztížit např. slaňování nebo zapříčinit zamotání při běhu apod. Špička boty je vyztužena, aby chránila před padajícími předměty. Nejvíce zatěžované části boty, jsou zesíleny o vrstvu ochranné gumy a kůže pro zvýšení odolnosti. 

Díky systému SensiFit můžete botu utáhnout pomocí stahovacího systému, který chodidlo obepíná po celé ploše a zajišťuje bezpečnou a fixní polohu nohy. Vložka z EVA pěny nabízí skvělé odpružení, tlumení nárazů a pohodlí i na dlouhých přesunech.
další informace

Mohlo by vás také zajímat

Zobrazit další pánské zimní boty