Alpina Alpiner Quartz TOPR Limited Edition AL-240TOPR4E6

19 990,00 Kč Přejít do obchodu
Hodinky Alpina Alpiner TOPR Limited Edition AL-240TOPR4E6 spadají do řady Alpiner a díky svým vlastnostem a designu jsou skvělou volbou coby sportovní hodinky, ale i pro každodenní nošení. Tato limitovaná edice, která vyšla v počtu pouhých 199 kusů, byla vytvořena na počest dobrovolnické horské služby TOPR, působící v polských Tatrách.
Ocelové pozdro v sobě skrývá švýcarský bateriový strojek AL-240 (základem je Ronda 515), který disponuje funkcí ukazatele data na pozici šesté hodiny. Dokonale přehledný číselník je chráněn safírovým sklíčkem, které je vysoce odolné vůči poškrábání.
Model AL-240NS4E6 je dodáván se stylovým kaučukovým řemínkem (součástí balení je také kožený řemínek) a díky průměru pozdra 42 mm skvěle padne na většinu pánských zápěstí. Voděodolnost těchto hodinek je 100m, bez problému tedy zvládnou například plavání.
Dobrovolnická horská služba TOPR (Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe) byla založena roku 1909 a působí v oblasti polských Tater. Každý tatranský záchranář musí projít výcvikem v době trvání 1,5 - 3 roky. Drtivá většina členů horské služby TOPR jsou záchranáři dobrovolníci. TOPR provede v polských Tatrách stovky zásahů ročně.
další informace

Mohlo by vás také zajímat

Zobrazit další pánské hodinky