Zůstaňte v teple... ALE stylově!

27.09.2017
Možná na vás ponča/kápě působí jako z jiného světa a spíše než ve svém outfitu, si je představíte na hobitech ve filmu Pán prstenů... A určitě nepřeháním, když povím, že na běžné denní nošení by si na tenhle módní trend troufla opravdu málokterá z nás.
Moje první vzpomínka na pončo sahá pár let zpátky, kdy v něm má tehdy nejlepší kamarádka vyrazila na ples. A i když jsem si vždycky lámala hlavu s tím, co vzít na plesové šaty, aby mi nebyla zima, ale zároveň výsledná kombinace nějak vypadala, musím přiznat, že nebýt kamarádky, pončo by mě určitě nenapadlo... a přitom to vypadalo vážně skvěle! :) Vlastně - ponča jsem znala už dřív, ze skříně mé babičky... a i když je babička bezesporu jedna z nejstylovějších žen, jaké znám, nutno dodat, že právě fakt, že je znám „ze skříně babičky"  asi směřoval k tomu, že by mě ani nenapadlo, že pončo je pro všechny a žádné věkové omezení rozhodně nemá!
Pončo je klasické a moderní zároveň, pokud pak sáhnete po verzi s kapucí, správně řečeno tedy kápi, posunete svůj outfit o „módní level"  víš a vsadím se, že až udeří podzimní deště, budete vděčné, že na vašem účesu nezkřiví ani vlásek! :)
A co víc?  Pončo se hodí vážně ke všemu... a i když jsem v úvodu zmínila plesové šaty, ty jsou jen zlomkem toho, jak obrovské využití tenhle nadčasový kousek má. Kromě šatů totiž vypadá skvěle i k obyčejným kalhotám a pokud k němu vezmete rebelské roztrhané džíny, určitě také nic nepokazíte! :)
S klasickou sukní a bílou košilí jste díky kápi okamžitě připravené na pracovní pohovor. Odpoledne stačí formální oblečení vyměnit za ležérní džíny, večer můžete vzít klidně koktejlky. Kápě je neskutečně variabilní a pokud tak plánujete například prodloužený víkend v Paříži a nízko nákladový let nedovoluje, abyste si s sebou odvlekla také půlku šatníku, sáhněte po kápi - díky ní bude váš outfit připraven na všechno... a vůbec nezáleží na tom, jestli budete zrovna zvídavou turistkou a nebo lady, která si užívá půlnoční koktejl na vrcholu Eiffelovky! :)