Zlatá osmdesátá: ADIDAS CONTINENTAL 80 (Recenze 2019)

23.09.2019

Retro styl se opět vrací do módy. A to nejen v oblasti oblékání a líčení. Jasně patrný je i v designu bot. Právě to je případ tenisek z řady ADIDAS CONTINENTAL 80, které obnovují trendy z 80. let minulého století. Pojďme se společně podívat, proč by vám zrovna ony neměly chybět ve vašem botníku.

Hledáte pohodlné, ale zároveň stylové tenisky do města, nebo jen tak na ven? I když byste se mohli spokojit s obyčejnými keckami, čas od času se hodí udělat trochu parádu a sáhnout po něčem, co má opravdový styl.  Takové jsou tenisky z kolekce Adidas CONTINENTAL 80, které jsou k vidění i na nohách některých celebrit. Nosí je například Kylie a Kendall Jenner, modelka Karlie Kloss či Hailey Baldwin.

Čím jsou ale tyto boty vlastně tak speciální? A stojí za váš nákup?

O ADIDAS CONTINENTAL 80

Po těchto botách by se měli poohlédnout všichni ti, jejichž vášní se stala 80. léta 20. století. Jednalo se o vcelku uvolněnou éru, pro kterou bylo typické kolektivní cvičení, neonové barvy a neformální móda v ulicích měst.

To vše se odráží i v teniskách Adidas CONTINENTAL 80, které všechny tyto prvky spojují do jednoho komplexního celku.

Ačkoliv jsou určené spíš do města a na běžné denní nošení, rozhodně v nich zvládnete doběhnout autobus, nebo projít i trochu horším terénem. V případě nutnosti zvládnou jednou či dvakrát zaskočit i vaše klasické cvičební boty, které jste si zapomněli před cvičením doma. Zároveň si ale získají všechny, kteří touží po opravdu luxusních teniskách.

Vzhled

Vzhled tenisek Adidas CONTINENTAL 80 vychází z modelu Adidas CONTINENTAL, který se vyráběl už téměř před čtyřiceti lety. Lze tedy říct, že kromě toho, že CONTINENTAL 80 používá v té době moderní design, vzdává hold svým předchůdcům.

Tenisky jsou vyrobené z velmi kvalitní kůže. Co se týče barvy, nejčastěji jsou k vidění celé bílé, černé a v kombinaci obou. (Černá bota s bílou podrážkou.) Setkáváme se ale i s červenou, žlutou či světle modrou a zelenou. Na boční straně vázání nechybí štítek firmy Adidas. Velmi výrazným prvkem jsou i postranní pruhy. Ty mohou být ve stejném odstínu, jako zbytek bot, nebo v jasných a neonových barvách.

Specifickým znakem těchto modelů je i velké množství švů, které mají podíl na tom, že má bota elegantní a upravený tvar. Nízká pata a jazyk pak zaručují pohodlné a komfortní nošení.

Další specifikace modelu ADIDAS CONTINENTAL 80

To, že jsou Adidas CONTINENTAL 80 trochu retro není jediná věc, kterou svým nositelům nabízí.

Mezi jejich parametry najdete:

• Dělenou podešev z gumy
• Stélku OrthoLite
• Mezipodešev s materiálem EVA
• Pohodlnou konstrukci
• Cenovou dostupnost
• Střih tak akorát na nohu
• Variabilní design

Věrní fanoušci značky Adidas se také shodují na tom, že se jedná o velmi povedenou modernizaci předchozího modelu. Pokud jste si tedy nemohli tenisky Adidas CONTINENTAL koupit, nyní máte skvělou příležitost je zařadit do své sbírky.

Mezi drobné mínusy těchto tenisek patří:

• Že jsou trochu užší, než jiné tenisky od stejného výrobce (záleží ale na šířce vaší nohy) 
• Noha v nich nemá takovou oporu, jako u běžeckých bot
• Kožený povrch se rychle ušpiní

Hodnocení zákazníků

Opět se podíváme i na hodnocení lidí, kteří si tenisky Adidas CONTINENTAL 80 již koupili. Heather, která si Adidas CONTINENTAL 80 zakoupila na portálu Amazon.com říká, že se jedná o dokonalé tenisky, které mají skvěle padnoucí střih a výborně se nosí. Jsou podle ní i pohodlné a stylové. Také dodává, že s tímto modelem rozhodně nešlápnete vedle. Natasha si tyto boty zakoupila také a od prvního nazutí je považuje za svůj nový svatý grál. Ze všech tenisek ji bolely nohy a měla z nich i velké množství otlaků a odřenin. Teprve až při nošení bot z řady Adidas CONTINENTAL 80 všechny tyhle potíže jednou pro vždy zmizely. Proto si je objednala dvakrát. Milton si taktéž tyto tenisky koupil přes Amazon a říká, že těmto botám se nedá absolutně nic vytknout. Jak po stránce vzhledu, pohodlnosti, tak i kvality.

Při závěrečném hodnocení nesmí chybět ani celkový počet hvězdiček. Zákazníci Amazonu dali Adidas CONTINENTAL 80 4,5 hvězdičky z 5 (44 hodnocení). Z toho 80 % z nich by si je zakoupilo znovu. Podobně je na tom i portál RunRepeat.com, kde získaly hodnocení 4,6 hvězdiček z 5 (13 422 recenzí).

Jak vidíte, o koupi bot z kolekce Adidas CONTINENTAL není třeba dlouze přemýšlet.