Zimní rukavice: 3+3 tipy pro oba, díky kterým je proměníte v trendy módní doplněk

21.11.2019

K odhadnutí vaší povahy nám stačí mrknout na styl vašich rukavic. Kdybychom ale měli hodnotit každého, kdo kolem nás projde, museli bychom říct, že se nacházíme na dost šikmé ploše, která nás vrhá do nejtemnějších hlubin oděvního pekla. Nedělejte tu stejnou chybu jako ostatní a opatřete si několik párů trendy zimních rukavic.

Rukavice jsou nepostradatelná součást našeho šatníku. Nejde ale jenom o to, aby vás zahřály při čekání na autobus, nebo vlak. Velmi záleží i na jejich stylu, velikosti a materiálu. Ani ty nejkvalitnější a nejmodernější rukavice vás nespasí, když budou viditelně špinavé, děravé nebo jinak rozbité. Stejně tak není vhodné nosit rukavice, které nejsou v souladu se zbytkem outfitu. (A to platí nejen pro dámy, ale i pro pány.)

Nošení správných zimních rukavic ale není žádná velká věda. Tedy, pokud víte, jak zachovat krok s nejnovějšími trendy.

Trendy v rukavicích pro ženy

Ženy jsou na chladné počasí od přírody citlivé. Jakmile začne klesat ručička teploměru pod nulu, je u nich velká šance, že sáhnou po rukavicích z loňska. Překvapivě se ale při jejich nošení dopouštějí mnoha školáckých chyb, které naprosto shodí jinak perfektně vyladěný zevnějšek.

Rukavice do kanceláře i na svah

Ženy si myslí, že si během zimy vystačí s jedním, možná dokonce se dvěma páry rukavic. Ty nosí nejen denně do kanceláře, ale také si je vozí na dovolenou na hory. To je ale špatně. Každé oblečení a prostředí totiž vyžaduje něco úplně jiného. Jen si představte, jak byste asi vypadala, kdybyste si k luxusnímu společenskému kožíšku vzala nevzhledné sportovní palčáky.

Proto si pořiďte alespoň tři páry různých rukavic, které můžete střídat podle aktuální potřeby. (Pokud je to možné, mějte jich raději více v různých stylech a barvách.) Do města, kde bývají zimy mírnější se hodí rukavice z žerzeje, ale také rukavice z kvalitní kůže a vlny. Oblíbená je i kombinace látky s kůží, či semišem. Na hory naopak volte rukavice z flísu, nebo sportovní rukavice s nepromokavou úpravou.

Správný výběr barvy

Co se týče barvy rukavic, v zimě saháme nejčastěji po černé. Nejen, protože je univerzální, ale také proto, že je praktická. (Není na ní vidět každý tmavý flek, nebo šmouha.) To je ale trochu škoda. Kdy jindy, než v zimě bychom se měly pokusit vnést do svého života trochu barviček? Mimo klasické černé a hnědé rukavice by vám neměly chybět modely v barvách jako je:

• Červená a růžová
• Fialová
• Modrá
• Zelená
• Hořčičně žlutá a oranžová

Aplikace, nejlepší přítel ženy

Aby nebyly rukavice brány jako nutné zlo, ale spíše jako plnohodnotný módní doplněk, jedním z kritérií jejich nákupu by měl být i zajímavý vzhled. Velmi trendy jsou dámské zimní rukavice pošité perličkami a kamínky. Líbit se budete i v rukavicích s mašličkou, či přezkou. Parádu uděláte ale i v rukavicích s kostkou, nebo kožešinovou vsadkou. Co se týče potisků, jako jsou motýlci, květiny a podobně, s těmi běžte na svah. (Na běžné nošení se nehodí. Zvlášť u dospělých žen.)

Trendy v rukavicích pro muže

Muži oproti ženám zimní rukavice až tak moc neřeší. Když je jim zima, schovají ruce do kapes a tím to pro ně hasne. Naštěstí, ve větších městech už se začínají vyskytovat muži, kteří si na jejich nošení nechávají záležet. Ovšem, jedná se zatím pouze o výjimky, které potvrzují pravidlo.

Trendy rukavice pro pořádné chlapy

Nošení zimních rukavic rozhodně není zženštilé. Je ale potřeba vědět, co přesně se k vám hodí. Pokud pracujete v kanceláři a potrpíte si na nošení košil, sak a kabátů, rozhodně sáhněte po kůži. Ta nemusí být jen černá, ale také v různých odstínech hnědé. Dozajista oceníte i textilní rukavice se speciální úpravou, která vám umožní ovládat telefon a tablet. Pracujeteli manuálně (nebo je váš styl spíš sportovní), vyberte si pletené, nebo žerzejové rukavice.

Pozor! Pokud není v rukavicích jasně patrná silueta ruky (tak, jak vypadá normálně), pak jde o sportovní rukavice na hory. Jejich nošení v běžných podmínkách (i ke sportovnější bundě) je zcela nevhodné.

Barva, která udělá dojem

Barevné spektrum je u pánských zimních rukavic podstatně menší, než je tomu u žen. Nejspíš proto, že nemusejí tolik řešit různé varianty svých outfitů. Proto je naprosto v pořádku, když si opatříte rukavice v barvách jako je černá, šedá, hnědá nebo modrá. Pokud jste od přírody trochu hravější, nešlápnete vedle ani s proužky, nebo s vyplétaným norským vzorem.

Zajímavé detaily pánských rukavic

Ani z hlediska zdobení nebývají pánské zimní rukavice tolik nápadné. U těch kožených je jasným trendem výrazné prošívání, které se soustřeďuje na hřbet ruky. Sportovcům nebudou vadit ani loga, nebo viditelné nápisy. Zimní rukavice na lyže a snowboard pak mívají přezku kolem zápěstí, která snižuje pravděpodobnost jejich ztráty během pohybu.