Vykročte do plesové sezóny s grácií

03.10.2017

První vidíme boty

Je úplně jedno, co si člověk vezme na sebe, pokud má špinavé, nehezké nebo zničené boty. V první řadě, čeho si totiž člověk na druhém hned všimne, jsou právě boty. Proto je velice důležité v nadcházející plesové sezóně nezanedbat jejich výběr. No, a my si některé kousky, které stojí za to, společně ukážeme.

Černá je klasika

S černými lodičkami, byť budou úplně obyčejné, nikdy nic nezkazíte. Hodí se opravdu k jakýmkoliv šatům, overalům i kostýmkům. Je to tudíž nejjednodušší volba. Pokud tedy nechcete své peníze investovat zbytečně, je pro vás tato alternativa nejvhodnější, jelikož botky využijete i při jiných příležitostech nebo pro normální denní nošení.

Odlesky jsou sexy

Upřímně se mi nejvíce líbí, když má žena na ples úplně obyčejné černé šaty a k tomu vhodně zvolené stříbrné lodičky, případně i baleríny. Co znamená vhodně zvolené? Nejen, že při výběru bot záleží na správné velikosti, ale i na typu bot. Pro štíhlé a vysoké dívky (například já mám asi padesát kilo a sto semdesát centimetrů) se podle mě zas až tak moc nehodí extrémně vysoký podpatek. Z vlastní zkušenosti vím, že v tom nevypadám hezky. Zároveň se v takových botech necítím ani dobře. Proto volte velikost podpatku i dle své postavy a výšky. Pokud si nejste jisté, co by vám mohlo slušet, volte vždy zlatou střední cestu - ani ne vysoké ani ne nízké podpatky (5 - 7 cm).

Neodolatelná v červené

Tak jako nezkazíte nic s černou barvou, tak nezkazíte nic ani s červenou nebo možná... Červené boty bych volila spíše k neutrálním barvám a ne příliš složitě řešeným šatům. Vhodné kombinace jsou červená s černou, bílou, hnědou, béžovou, tmavě modrou, ale i s růžovou nebo oranžovou (k těmto barvám volte spíše zářivě červenou než vínovou).

Když milujete boty

Někdo se vyžívá v šatech a někdo naopak v botech. Pokud patříte mezi druhou skupinu a máte jedny nebo dvoje šaty a spoustu bot, tak pozor. Opět nikdy nic nezkazíte, když budete mít ve vaší garderóbě obyčejné černé šaty. K těm můžete boty střídat jako na běžícím páse. Pakliže máte výrazné šaty, zdobené šaty nebo dokonce květované šaty, raději se vyhněte botám s potisky a volte jednobarevné lodičky. Také si dejte pozor na barevné kombinace, aby jste nepůsobily cirkusově.

Něco mezi

Jako úplně poslední kategorii botiček tu mám pro vás pravděpodobně zlatý střed. Boty v pastelových barvách, do béžova nebo v tělové barvě jsou velmi oblíbené. Řekla bych možná i jedny z nejoblíbenějších. Dají se totiž taktéž (jako černé lodčky) kombinovat téměř se vším a zároveň nikdy nepůsobí lacině. Jste-li nerozhodné jděte do toho!

Tak co, už máte ve výběru bot pro letošní plesovou sezónu jasno?  :-)