Výhodné online nákupy, které se změnily v noční můru. Co se stalo?

14.04.2021

Právě jste objevili kouzlo levných nákupů z čínských e-shopů, v košíku máte velké množství stylových kousků za cenu, o které se vám ani nesnilo, vytahujete platební kartu a… zadržte! Určitě nechcete v ruce držet něco, co připomíná spíše čarodějnický kostým než vysněné šaty. Tak se nadechněte a nejdříve si přečtěte, co dělat, abyste nedopadli jako ti méně šťastní z našich fotek.

Dvakrát měř a jednou řež platí u čínských e-shopů dvojnásob

E-shopů s levným zbožím z Číny se v posledních letech vyrojilo jako hub po dešti. Leckdy v nich můžete narazit na opravdu pěkné věci, velice často ale takový nákup končí zklamáním. Co dělat, abyste mu předešli?

Pravidlo číslo 1: nic neočekávat

Při objednávkách nečekejte zázraky, kabelka za 100 Kč nebude s největší pravděpodobností tak kvalitní jako ta za 1 000 Kč. A pravá nebude na 100 %.

Pravidlo číslo 2: čtěte, čtěte, čtěte

Důkladně si prostudujte informace o materiálech a velikostní tabulky. Řada výrobců používá umělé látky, které vypadají lacině, a navíc nejsou vůbec příjemné pro pokožku. Asijské číslování a střihy oblečení se od evropského liší a většinou je třeba zvolit minimálně o číslo větší, než nosíte obvykle.

Pravidlo číslo 3: žádná recenze, žádný nákup

Nikdy nenakupujte od prodejce, který nemá žádné hodnocení. Věnujte čas pročítání recenzí a volte výrobek, ke kterému existují hodnocení včetně reálných fotografií – zde je nejmenší riziko, že se při nákupu spálíte. Lidé na následujících fotografiích bohužel takové štěstí neměli. A pocity extáze, které má při rozbalování nového oblečení většina žen, pravděpodobně vystřídalo zklamání a nejspíše i smích.

zdroj fotografií: boredpanda.com