Trendy sluneční brýle pro rok 2020: jaký tvar a styl se letos nosí?

20.07.2020

Módní trendy se neustále mění. Kromě samotného oblečení se přitom vztahují i k nejrůznějším doplňkům, mezi kterými nesmí chybět ani sluneční brýle. Zajímá vás, jaký styl je letos v módě a neměl by vám proto chybět?

Vsaďte na cat eye brýle

Letos v létě rozhodně neuděláte chybu, pokud sáhnete po takzvaných cat eye slunečních brýlích. Ty vznikly již v 50. letech minulého století a od té doby se těší velké oblibě u žen po celém světě. Charakteristický je pro ně kulatý tvar s drobným zašpičatěním u spánků a sluší oválným i obdélníkovým typům obličeje.

Obroučky se zvířecími vzory

Leopardí, tygrované nebo nějaké jiné? Zvířecí vzory letošní rok rozhodně ovládly a perfektně doplňují ostatní trendy. Takové obroučky proto najdete například u cat eye brýlí, nebo brýlí ve tvaru geometrických vzorů. Pokud po nich sáhnete, snažte se zvířecím vzorům vyhnout u zbývajících částí vašeho outfitu, aby se vzájemně netloukly.

Brýle ve tvaru masky

Brýle ve tvaru masky proslavily některé celebrity, a to v čele s J.Lo. Po dlouhé době jsou přitom opět v módě. Velká skla se zkrátka těší velké oblibě - skvěle vypadají a navíc před sluncem ochrání kromě očí i citlivou pokožku okolo nich.

Geometrické vzory vládnou letošním trendům

Zapomenout nesmíme ani na výrazné geometrické vzory. Chybu letos neuděláte s brýlemi se sklíčky ve tvaru čtverce, obdélníku, nebo třeba trojúhelníků. Letošní móda je hravá, uvolněná a vy se proto můžete pustit do určité extravagance.